1401/11/24١٥:٥٨

نبود خدمات بیمه‌ای یکی از اصلی ترین مشکلات هوم کر است

نبود خدمات بیمه‌ای یکی از اصلی ترین مشکلات هوم کر است

کارشناس پرستاری جامعه‌نگر گفت: اگر پوشش بیمه‌ای برای مراکز هوم کر در نظر گرفته شود هم مردم به راحتی می توانند بدون داشتن دغدغه مالی در منزلشان معالجه شوند و هم ورودی بیمارستان‌ها کمتر می‌شود.

مریم محمدخانی کارشناس پرستاری و کارشناسی ارشد مدیریت MBAدر گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری درباره اینکه چطور به شغل پرستاری گرایش پیدا کرده است، انتخاب شغل و حرفه پرستاری بیان کرد: من در رشته پرستاری به طور اتفاقی وارد شدم، اوایل که وارد این رشته شدم نگاهی به عنوان یک دانشجو که محیطی غیر از خانواده و استقلال را تجربه کند، داشتم، بعد از فارغ‌التحصیلی زمانی که وارد محیط  کار شدم به حرفه پرستاری علاقه زیادی پیدا کردم.

وی ادامه داد: خدمت به مردم و کمک به بیماران حسی را در دل من زنده کرد که تصمیم گرفتم در رشته پرستاری ادامه تحصیل دهم. تجربه کار دربیمارستان‌های مختلف و ... باعث شد روز به روز به این حرفه با تمام سختی‌هایش، از جمله شیفت‌های طولانی، نداشتن مرخصی و... را تحمل کنم.

محمدخانی درباره چگونگی ورود به مراکز پرستاری جامعه‌نگر، بیان کرد: ابتدای سال 83 بود که بحث پرستاری جامعه‌نگر در کشور مطرح شد و من نیز از همان سال‌ها فعالیت در این مراکز را آغاز کردم، در ابتدا کار سختی بود، زیرا مردم اطلاعات و دانش پرستاری در منزل را نداشتند و این موضوع روند کار را بسیار کُند می‌کرد.

وی ادامه داد: اکنون بزرگترین مشکلی که مراکز هوم‌کر با آن روبه رو هستند، بحث خدمات بیمه‌ای است، زیرا نبود پوشش بیمه‌ای باعث شده که هزینه‌های درمانی اندکی افزایش یابد و مردم نتواند این مخارج را تأمین  کنند.

 

این کارشناس پرستاری جامعه‌نگر اضافه کرد: اگر پوشش بیمه‌ای برای مراکز هوم کر در نظر گرفته شود هم مردم به راحتی می توانند بدون داشتن دغدغه مالی در منزلشان معالجه شوند و هم ورودی بیمارستان‌ها کمتر می‌شود.

محمدخانی گفت: علاوه بر بحث پوشش بیمه‌ای برای مراکز هوم‌کر نیاز است، شناخت و آگاهی مردم نسبت به این مراکز بیشتر از گذشته شود و در این خصوص رسانه‌ها می‌توانند نقش مؤثر پتری برای شناخت فعالیت مراکز هوم کر ایفا کنند. همچنین لازم است مردم شناخت کافی از مراکز مجاز و غیر مجاز نیز داشته باشند تا در طول روند درمانی دچار مشکل نشوند.

 این کارشناس پرستاری جامعه‌نگر در پایان خاطرنشان کرد: توجه به مراکز هوم‌کر در جامعه دارای اهمیت بسیاری است، زیرا در آینده ما با طوفان سالمندی روبه‌رو هستیم که نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند، توسعه و توجه به این مراکز باعث عملکرد خوب این مراکز و سالمندان در آینده نیز خواهد شد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: