1401/11/27٠٧:٣١

رئیس شورای عالی نظام پرستاری؛

برای جبران کمبود نیروی پرستاری نیازمند جذب 45 هزار نیرو هستیم

برای جبران کمبود نیروی پرستاری نیازمند جذب 45 هزار نیرو هستیم

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با تأکید بر اینکه بیش از 20 هزار نفر پرستار در دو سال گذشته بازنشسته شده‌اند و بیش از 25 هزار تخت در دو سال گذشته ایجاد شده است، اظهار کرد: همه این موارد نشان‌دهنده نیاز نظام سلامت به حدود 45 هزار نفر پرستار است، اما این تعداد پرستار جذب و استخدام نشده‌اند.

شمس‌الدین شمسی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، اظهار کرد:‌ در مقابل تعداد افرادی که بازنشسته شده‌اند و تخت‌های بیمارستانی که در دو سال اخیر به کشور اضافه شده‌اند به تعداد زیادی پرستار نیاز داریم، زیرا در حال حاضر به طور میانگین به ازای هر تخت بیمارستانی کمتر از یک پرستار داریم.
 
وی افزود:‌ به علت کمبود شدید پرستار در بیمارستان‌ها، بیش از هر چیز بیماران آسیب می‌بینند؛ نبود نیروی پرستاری مساوی با مرگ بیماران است و نمی‌دانیم علت تعلل مسئولین در حوزه جذب پرستار چیست؟
 
رئیس شورای عالی نظام پرستاری با تأکید بر اینکه بیش از 20 هزار نفر پرستار در دو سال گذشته بازنشسته شده‌اند و بیش از 25 هزار تخت در دو سال گذشته ایجاد شده است، اظهار کرد: همه این موارد نشان‌دهنده نیاز نظام سلامت به حدود 45 هزار نفر پرستار است، اما این تعداد پرستار جذب و استخدام نشده‌اند.
 
شمسی در همین زمینه ادامه داد: مسئولین وعده داده بودند نیروهایی که در دوران کرونا فعالیت داشتند استخدام شوند که این مسئله نیز محقق نشده است.
 
رئیس شورای عالی نظام پرستاری بیان کرد:‌ مردم از کمبود نیرو صدمه می‌بینند و بیماران جان خود را از دست می‌دهند. پرستاران زیر بار فشار کاری شدید قرار دارند و مقصر مرگ بیمارانی که بر اثر کمبود نیروی پرستاری از دنیا می‌روند، مسئولینی هستند که در جذب این پرستاران تعلل می‌کنند.
 
شمسی در پایان خاطرنشان کرد: در حق پرستارانی که در دوران کرونا فعالیت کردند و استخدام نشدند نیز ظلم شده است. نیروهای طرحی و تمدید طرحی در دوران کرونا نیز باید خارج از مسیر آزمون استخدام شوند، زیرا در دوران کرونا فداکاری کردند و مانند ایثارگران باید با آن‌ها برخورد و مطالبات‌شان محقق شود.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: