1401/11/30١٥:٠٨

وعده‌های مسئولان در دوران کرونا به پرستاران عملیاتی شود

وعده‌های مسئولان در دوران کرونا به پرستاران عملیاتی شود

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری شهرستان اهر خواستار عملیاتی شدن وعده‌های مسئولان به پرستاران در دوران کرونا شد.

حلما مهتدی‌فر رئیس هیئت مدیره اهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار نظام پرستاری با اشاره به عمده‌ترین مشکلات حرفه پرستاری، اظهار کرد: در بیمارستان‌های منطقه ارسباران از جمله کلیبر، ورزقان، هریس و اهر نسبت پرستار حرفه‌ای به تخت بیمارستانی هشت دهم است، که استاندارد کشوری آن هشت و یک دهم می می‌باشد.

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری شهرستان اهر ادامه داد: در بیمارستان شهرستان اهر به دلیل داشتن مرکزیت از سایر شهرهای منطقه بیماران بدحال به این مرکز اعزام می‌شوند، این موضوع باعث شده کمبود پرستار در این مرکز بیشتر احساس می‌شود. برای مثال؛ هر ۱۵بیمار جنرال و کودک و یا به اعزای هر 3 الی 5 بیمار بخش ویژه یک پرستار وجود دارد و این کمبود پرستار باعث فرسایش جسمی و روحی پرستار می‌شود‌.

وی ادامه داد: کمبود پرستار نه تنها باعث آسیب به کادر درمان می‌شود، بلکه بیماران نیز از این موضوع رنج می‌برند زیرا افزایش بیمار در برابر نبود و یا کمبود پرستار، سطح کیفیت خدمات‌دهی را کاهش می‌دهد.

مهتدی درباره مشکلات پرستاران نیز بیان کرد: کمبود نیرو، درآمد پایین، حجم کاری بالا و مهمتر از همه بی‌توجهی مسئولان به مشکلات پرستاران باعث شده که بیشتر پرستاران جوان به دنبال مهاجرت به کشورهای غربی و برخی کشورهای همسایه باشند.

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری شهرستان اهر با اشاره به به‌کارگیری پرستاران طرحی و 89 روزه در دوران کرونا، افزود: وقتی بحرانی پیش می‌آید که به وجود پرستاران نیاز است، مسئولان وعده و وعید می‌دهند، اما به محض اینکه دوره بحران سپری شد، پرستاران و مشکلاتشان به فراموشی سپرده می‌شود، مانند دوره شیوع کرونا که وعده‌ها داده شد، اما پس از اتمام کرونا هیچ کدام عملی نشد که خواستار این هستیم که مسئولان به وعده‌های که به پرستاران در دوران کرونا برای استخدام داده‌اند، جامه عمل بپوشانند.

مهتدی همچنین خواسته اصلی پرستاران از مسئولان را استخدام نیرو و نزدیک شدن به استاندارد کشوری ضریب پرستار به تخت، اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌وری، اجرای تعرفه‌گذاری و پرداختی حاصل از تعرفه‌گذاری تا پایان سال دانست و اظهار کرد: همچنین اجرای فوق‌العاده خاص، پرداخت معوقات، اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای پرستاران نیز از دیگر درخواست‌های جامعه پرستاری است که مسئولان می‌بایست به آن توجه جدی داشته باشند.

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری شهرستان اهر در پایان خاطرنشان کرد: با وجود بی‌مهری‌های مسئولان، ما خود را خادم مردم می‌دانیم و در همه شرایط، به‌خصوص در شرایط بحرانی مانند زلزله و سیل و... در کنار مردم هستیم و آنچه در توان داریم برای خدمت به مردم به کار خواهیم بست و در دوره کرونا و یا بحران‌هایی مثل زلزله و... این موضوع به اثبات رسیده است و در زلزله خوی نیز پرستاران با وجود کمبود نیرو در کنار هم وطنانشان هستند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: