1402/12/05١١:٣٣

آسیب مهاجرت پرستاران را مردم می‌بینند

آسیب مهاجرت پرستاران را مردم می‌بینند

رئیس هیئت‌مدیره بندر انزلی گفت: یکی از راهکارهایی که پرستاران در برابر حجم کاری زیاد و درآمد کم امتحان می‌کند مهاجرت است، با مهاجرت پرستاران نیروهای باسواد و متخصص را از دست می‌دهیم که در آینده باعث می‌شود نیروی متخصص نداشته باشیم و در ارائه خدمات با کیفیت مردم آسیب ببینند.

سودابه سادات خوش‌گفتار ضیابری در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری بیان کرد: اجرای صحیح قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری یکی از خواسته‌های اصلی پرستاران است که حدود ۱۵ سال بر زمین‌مانده بود. با توجه‌ به اینکه دو سال هم از اجرای این طرح می‌گذرد، انتظار می‌رفت این قانون به‌صورت درست اجرا شود، اما متأسفانه نحوه اجرای آن به‌طوری است که نارضایتی پرستاران را به دنبال دارد.

رئیس هیئت‌مدیره بندر انزلی ادامه داد: درک می‌کنیم که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری طرح جدیدی بوده و برای اولین‌بار در حال اجرا شدن است و مشکلاتی دارد که به‌ مرور زمان حل خواهد شد، اما انتظار می‌رود اصلاح این قانون هرچه سریع‌تر انجام شود، تا دریافتی‌ها یک تغییری داشته باشد؛ لذا اکنون شاهد پرداخت‌های متفاوت در دانشگاه‌ها هستیم.

وی افزود: در واحدهایی مثل: تریاژ، اتاق عمل، اورژانس، فوریت‌ها و...نیاز به بازنگری و باز توزیع است، همچنین پرسنلی که در این بخش‌ها شاغل هستند، از دریافتی کمی برخوردار هستند.

خوش‌گفتار بیان کرد: اکنون جامعه پرستاری با مشکل کمبود نیرو مواجه است. وقتی کمبود نیروی انسانی وجود دارد، به طبع آن شیفت‌های طولانی، اضافه‌کار اجباری و... برای پرستاران رقم می‌خورد.


رئیس هیئت‌مدیره بندر انزلی افزود: یکی از راهکارهایی که پرستاران در برابر حجم کاری زیاد و درآمد کم امتحان می‌کند مهاجرت است، با مهاجرت پرستاران نیروهای با سواد و متخصص را از دست می‌دهیم که در آینده باعث می‌شود، نیروی متخصص نداشته باشیم و در ارائه خدمات با کیفیت مردم آسیب ببینند.

خوش‌گفتار گفت: چیزی که ما از نظام پرستاری، شورای‌عالی و وزارت بهداشت انتظار داریم این است که با هم‌فکری هم بتوانند مشکل کمبود نیرو و بهبود دریافتی پرستاران را حل کنند، زیرا حل این دو مورد باعث انگیزه پرستاران و دلگرمی به کارشان می‌شود.

رئیس هیئت‌ مدیره بندر انزلی تصریح کرد: تعدادی از پرستاران در ایام کرونا مشغول به ارائه خدمات شدند، اما اکنون به‌راحتی کنار گذاشته شدند. با توجه‌ به تعدیل این عزیزان تعداد پرستار به تخت‌های بیمارستانی دارای تناسب نیست، این موضوع آسیب زیادی به پرستاران و بیماران می‌زند که نیاز است هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود.

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: