1401/02/19٠٨:٣٠

رئیس نظام پرستاری استان زنجان:

جامعه در تمامی بحران‌ها به خدمات پرستاری نیاز دارد/ انتخاب ۲۰ اثر در جشنواره فرشته رحمت

جامعه در تمامی بحران‌ها به خدمات پرستاری نیاز دارد/ انتخاب ۲۰ اثر در جشنواره فرشته رحمت

رئیس نظام پرستاری استان زنجان با بیان اینکه جامعه به خدمات پرستاری در تمامی بحران‌ها نیاز دارد، گفت: پرستاران به عنوان بزرگترین گروه ارائه کننده خدمات بهداشتی درمانی از طریق ارتقاء سطح دانش و آگاهی خویش در این زمینه نقش بسیار مهمی دارند.

دکتر فریدون اسکندری صبح امروز ۱۸ اردیبهشت در نشست خبری نخستین جشنواره ملی فیلم، عکس و دلنوشته "فرشته رحمت" بااشاره به اینکه طی دوسال اخیر، با شیوع همه‌گیری کرونا متاسفانه گروهی از جامعه پزشکی و هموطنان را بر اثر بیماری از دست دادیم اظهار کرد: طی این مدت، پرستاران در بیمارستان‌ها برای کمک به مردم از هیچ کوششی دریغ نکردند.
وی عوارض بیماری کرونا را به عوارض ناشی از بمب اتم تشبیه نمود و ابراز کرد: کرونا سالیان سال، تعداد زیادی از کادر درمان، بویژه پرستاران را به دلیل حضور مستمر در بیمارستان و ابتلاء چندباره به بیماری، گرفتار خواهد کرد.
رئیس سازمان نظام پرستاری استان زنجان افزود: طی ۶ پیک بیماری، حدود ۱۴۵ هزار پرستار به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد، ۱۵۵ پرستار متأسفانه جان خود را از دست دادند و ۹ هزار نفر از کادر پرستاری نیز همچنان درگیر عوارض بیماری کرونا هستند.
به گفته دکتر اسکندری، در برهه‌هایی از شیوع کرونا در استان زنجان بستری روز در بیمارستان‌ها به بالاتر از ۸۰۰ بیمار نیز رسید که خوشبختانه به همت مسئولین دانشگاه و استان و با تزریق سه دُز واکسن کرونا، ایمنی مردم بالا رفته و در حال حاضر حداقل بیمار بستری را داریم.
وی با اشاره به موانع موجود در شغل پرستاری، اظهار کرد: در دوران کرونا وزارت بهداشت طرح پرستاران را تمدید اجباری کرد و اکنون با فروکش کردن بیماری کرونا، دستور عدم تمدید آنها را صادر کرده است. البته فعلا این موضوع در استان زنجان اتفاق نیفتاده است و قرارداد پرستاران تا خردادماه تمدید شده است.
این مسئول با اشاره به تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری گروه پرستاری گفت: طی چند ماه اخیر بیش از ۱۳۰ نفر از جامعه پرستاری در سطح استان تبدیل وضعیت شدند و امیدواریم با پیگیری‌هایی که توسط سازمان نظام پرستاری کشور درحال انجام است، در آینده نزدیک با کسب مجوز جدید، تعداد دیگری از اعضای جامعه پرستاری بدون سهمیه ایثارگری که ۲ سال مداوم در بخش‌های کرونا فعالیت داشتند، هرچه زودتر تبدیل وضعیت شوند.
رئیس جشنواره فرشته رحمت با اشاره به برگزاری نخستین دوره این جشنواره اظهارکرد: این جشنواره در بخش‌های عکس، فیلم، دلنوشته (خاطره)، داستان کوتاه، جملات کوتاه و شعر و با موضوعات “پرستار و خانواده”، “پرستار و جامعه”، و “پرستار و بیمارستان” برگزار شد.
وی ادامه داد: از مجموع ۵۲۱ اثر ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره، ۴۶۰ مورد عکس، ۲۳ فیلم کوتاه و ۳۸ مورد دلنوشته بوده است که پس از داوری توسط داوران کشوری، تعداد ۲۰ اثر به عنوان برگزیده، انتخاب شده است.
به گفته دکتر اسکندری در این جشنواره که توسط سازمان نظام پرستاری زنجان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود، تعداد ۱۰ اثر از استان‌های اصفهان، اردبیل، خراسان رضوی، گیلان، البرز، اراک، قزوین و خوزستان برگزیده شده و ۱۰ اثر نیز در بخش‌های مختلف از استان زنجان، جزئ اثرات برتر بودند که از نفرات اول، دوم و سوم در ۶ بخش در روز اختتامیه (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت) تقدیر به عمل خواهد آمد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: