1401/03/03١٥:٤١

جزییات پرداخت «فوق‌العاده خاص» کادر درمان اعلام شد

جزییات پرداخت «فوق‌العاده خاص» کادر درمان اعلام شد

معاون پرستاری وزیر بهداشت در خصوص پرداخت فوق العاده خاص،گفت:‌ وزارت بهداشت با اصل این موضوع موافق است و بار مالی آن پیش بینی و در خواست آن به سازمان برنامه و بودجه اعلام شده و در صورت تصویب مجلس می‌تواند عملیاتی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ عباس عبادی، معاون پرستاری وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «پرداخت فوق العاده خاص کادر درمان»، بیان داشت:‌ در خصوص فوق العاده خاص، دو نوبت درخواست شده و مجموعه وزارت بهداشت با اصل این موضوع موافق هستند.

وی ادامه داد:‌بار مالی آن پیش بینی شده و در خواست آن به سازمان برنامه و بودجه و سایر بخشها حتی ستاد ملی مقابله با کرونا  از سال قبل اعلام شده و در صورت تصویب مجلس و سایر نهادهای تصمیم گیرنده، می‌تواند عملیاتی شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت درباره «تفاوت بین فوق العاده ویژه و فوق العاده خاص»، افزود:‌بله، تفاوت وجود دارد. فوق الاده ویژه بسته به مشاغل متفاوت است؛ مثلا در دوران کرونا فوق‌العاده اضافه شد و در اواخر سال 98، 50 درصد به برخی ضرائب تحت فوق العاده اضافه شد .

عبادی اضافه کرد: در هفته گذشته نیز این موضوع برای همکاران ما در سازمان تامین اجتماعی مصوب شد تا از این جهت با وزارت بهداشت همسان سازی باشد.

وی متذکر شد:‌ فوق العاده خاص ضریب دیگری است که مربوط به سال 1390 است و برای پزشکانی است که در سازمان پزشکی قانونی کار می‌کردند اختصاص داده شده است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت خاطرنشان کرد:‌برخی سازمانها این را به کارکنان خود تسری دادند و همکاران نظام سلامت نیز این را مطالبه داشتند که اضافه شود.

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: