1401/03/04١٣:٠٤

رئیس سازمان اورژانس کشور:

قانون ارتقای بهره‌وری در بسیاری از نقاط کشور برای پرستاران اورژانس اجرا نمی‌شود

قانون ارتقای بهره‌وری در بسیاری از نقاط کشور برای پرستاران اورژانس اجرا نمی‌شود

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: کارکنان اورژانس در دوران کرونا ۱۹ شهید تقدیم کردند و بیش از ۱۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند و بسیاری از آن‌ها زمین‌گیر شدند. همچنین قانون ارتقای بهره‌وری در بسیاری از نقاط کشور برای پرستاران اورژانس اجرا نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ دکتر جعفر میعادفر در شانزدهمین نشست شورای عالی نظام پرستاری ضمن تشکر از پیگیری‌های انجام شده جهت به سرانجام رسیدن اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: سازمان اورژانس نیز خودش را همراه پرستاران می داند و منافع شامل همه می‌شود و همه در یک کشتی هستیم و سوراخ کردن این کشتی، می‌تواند همه را به عمق دریا ببرد و حفظ و صیانت از آن، همه را منتفع می‌کند.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی داریم این است که خدمات رایگان است اما کارکنان این سیستم، حق و حقوقی دارند و ما نیز مسئولیم که پیگیر این حقوق باشیم.
 
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: همکاران پرستار در محیط امن بیمارستانی قرار دارند اما پرستاران اورژانس در محیط‌های تعریف نشده و در همه صحنه‌ها از جمله منزل مردم و محل حوادث حضور پیدا می‌کنند. 
 
وی افزود: همکاران فوریت‌های پزشکی چند اقدام را همزمان انجام می‌دهند؛ یک پرستار اورژانس اول کار پرستاری می‌کند؛ دوم در صورت نیاز کار پزشکی می‌کند و بالای سر بیمار می‌رود و باید تصمیمات پزشکی بگیرد‌‌. گاهی نقش رانندگی را برعهده دارد و بیمار را نیز حمل می‌کند. این تکنسین حتی نقش خدماتی را نیز ایفا می‌کند. اگر امبولانس این فرد در مسیر پنچر شود نیز خودش تنهاست و باید کار مکانیکی نیز در برخی اوقات انجام دهد.
 
میعادفر تصریح کرد: تکنسین اورژانس فردی است که در چندین بخش کار می‌کند؛ در یک ماموریت با بیمار روانی مواجه است و در ماموریت دیگر، با مجروح و بیمار سوختگی و قلبی و ... روبرو است‌.
 
وی ادامه داد: قانون ارتقای بهره‌وری در بسیاری از نقاط کشور برای پرستاران اورژانس اجرا نمی‌شود. 
 
میعادفر با اشاره به جمعیت ۲۵ هزار نفری پرستاران و عوامل اورژانس بیان داشت: کارکنان اورژانس در دوران کرونا ۱۹ شهید تقدیم کردند و بیش از ۱۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند و بسیاری از آن‌ها زمین‌گیر شدند.
 
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: حقوق پرستاران اورژانس باید پیگیری شود. همکاران ما در عدم اجرای کامل ارتقای بهره‌وری آسیب دیده‌اند و نمی‌خواهیم مشکلی برای خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شود.
 
وی گفت: یک تکنسین یا پرستار اورژانس نباید ۴ ماه حقوق خود را با تاخیر دریافت کند‌.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: