1401/05/08٢١:٢٤

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و قانون ارتقا بهره‌وری از دستاورد‌های سازمان نظام پرستاری است

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و  قانون ارتقا بهره‌وری از دستاورد‌های سازمان نظام پرستاری است

زیرساخت‌های تعرفه‌گذاری در همه کشور در حال تکمیل است و در آینده نزدیک پرستاران همه استان ها از منافع این دستاورد، استفاده خواهند کرد. همچنین قانون ارتقا بهروری در نظام سلامت و اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری از دستاورد‌های سازمان نظام پرستاری است.

 

به گزارش خبرنگار سازمان نظام پرستاری، دکتر جمال‌ محمدی در نشست دانشگاه علوم پزشکی البرز که با حضور دکتر محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری، حمیدرضاعزیزی معاون توسعه و منابع سازمان نظام پرستاری، کوروش نادری معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری،  دکتر شهرام صیادی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز، امیرعباس واعظی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز و با حضور مدیران پرستاری  دانشگاه علوم پزشکی البرز و اعضای هیئت مدیره البرز برگزار شد بیان کرد: جلسات شورای هماهنگی و مدیران پرستاری به صورت مستمر برگزار می‌شود؛ گفت: آقای دکتر صیادی با نگاه ویژه‌ای که دارند، در قالب برگزاری نشست‌های مشترک، مدیران پرستاری را نیز درگیر سیاستگذاری استان البرز کردند که این اقدام ایشان جای تقدیر دارد؛ همچنین حمایت‌های خاص دکتر میرزابیگی مانند  قانون ارتقا بهره‌وری در نظام سلامت از دستاوردهای عالی ایشان بوده است. آقای دکتر میرزابیگی در بازه زمانی سه سال اخیر یکی از مطالبات بزرگ جامعه پرستاری یعنی تعرفه گذاری خدمات پرستاری را عملیاتی کردند که ابلاغ شد.

وی افزود: زیرساخت‌های تعرفه‌گذاری در استان البرز در حال تکمیل است و در آینده نزدیک پرستاران استانی از منافع این دستاورد، استفاده خواهند کرد.

*مدیریت و اداره بیمارستان‌ها بر دوش پرستاران است*

دکتر شهرام صیادی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه 16 ساعت اداره بیمارستان‌ها بر دوش پرستاران است؛ گفت: مدیریت و اداره بیمارستان با مدیران پرستاری است و کارها به خوبی توسط این عزیزان انجام می‌شود. در این ایام نیز دکتر میرزابیگی برای جامعه پرستاری از جان مایه گذاشتند و سازمان نظام پرستاری قوی ظاهر شد و مدافع حقوق پرستاران بود.

وی افزود: پرستاران البرز طوری عمل کردند که کمترین فوتی‌های کرونا را داشتیم .

*جایگاه پرستاران در زمینه هدایت درمان مغفول مانده است*

امیرعباس واعظی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز، با بیان اینکه جایگاه پرستاران در زمینه هدایت درمان مغفول مانده است؛ اظهار کرد: این در حالی است که بهترین فردی که وضعیت بیمار و شرح حال او را تفسیر می‌کند پرستار است و گزارش پرستاری کاملترین گزارش است.

وی افزود: هدفمان این است که با برگزاری کارگاه‌ها، اطلاعات پرستاران به گونه‌ای باشد که در نبود پزشک، پرستاران بتوانند اقدامات اورژانسی را برای بیمار انجام دهند. یک دوره برگزار شده و قابلیت کشوری شدن دارد.

وی ادامه داد: دومین بحث قدردانی مستمر است؛ زمانی که بحث کووید کمرنگ می‌شود قدردانی از پرستاران نیز کمرنگتر می‌شود و در همین ماه‌های اخیر مواردی از ضرب و شتم پرستاران توسط بیماران را داشته‌ایم و هنوز در این مواقع کسی نمیداند چطور از پرستاران حمایت کند.

سیما فیض‌الله زاده مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی با بیان لینکه محوریت تیم درمان از دید معاونت درمان دانشگاه، پرستاران هستند، گفت: مدیران پرستاری در جلسات هماهنگی حضور دارند و در جریان همه اقدامات هستند.

وی افزود: پرستاران به صورت شبانه‌روزی در بیمارستان‌ها در حال فعالیت هستند و این که اقدامات آن‌ها دیده شود و پرستاران بدانند که در درمان بیمار موثرند و در تیم درمان حرفی برای گفتن دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فیض‌الله‌زاده ادامه داد: مدیر پرستاری دانشگاه، رئیس نظام پرستاری و رئیس دانشکده تعامل خوبی دارند‌ استان البرز جزو معدود استان‌هایی است که تمام مدیران پرستاری در جلسات هماهنگی حضور دارند و تمام برنامه‌های آموزشی در هماهنگی با حضور این همکاران است و سعی می‌کنیم سیاستی که در مراکز دولتی اجرا می‌شود در بخش خصوصی نیز به کار گرفته شود.

وی گفت: دستورالعمل رسیدگی به اسناد روز چهارشنبه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است و جلساتی درباره تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و اجرایی شدن آن برگزار می‌شود.

 

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: