1401/05/12١٥:٠٧

معاون پرستاری وزارت بهداشت؛

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در حال اجرایی شدن است

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در حال اجرایی شدن است

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: به لطف خدا و با تلاش مسئولان پرستاری و حمایت مقام معظم رهبری قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در حال اجرایی شدن است.

عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت در هفتهمین نشست شورای عالی با عرض درود به شهدای مدافعان سلامت افزود: در مورد موضوعاتی که امروز صحبت شد وارد جزئیات موضوع تعرفه گذاری خدمات پرستاری نمی‌شوم، فقط یادآوری می‌کنم موضوع تعرفه گذاری ازسالهای گذشته به عنوان  ام المطالبات موضوعیت داشت.   
 
وی ادامه داد: به لطف خدا، با تلاش مسئولان پرستاری و حمایت مقام معظم رهبری قانون تعرفه گذاری پرستاری در حال اجرایی شدن است. 
 
عبادی گفت: با توجه به تفاوتی که در کار ما وجود دارد اگر به اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 بنگریم متوجه سیر تکامل و رشد در حوزه پرستاری می شویم. همچنین باید در نظر داشته باشیم در نقطه پایانی و رسیدن به نتیجه برخی از مطالبات هستیم و اگر استرس به خودمان راه دهیم خارج از انصاف است.

وی هویت حرفه ای، ارتقای کیفیت خدمات پرستاری و عدالت در پرداخت را به عنوان سه هدف مهم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بر شمرد.
 
معاونت پرستاری وزارت بهداشت بیان کرد: هدف اول در پرستاری هویت است، زمانی که سازمان نظام پزشکی تاسیس شد تقریبا اکثر هرم حوزه علوم سلامت قرار داشتند و  ما جزء هرمی بودیم که بنا به علت‌هایی که یا خودمان نخواستیم و یا شرایط مهیا نبود عضو هرم نظام پزشکی نبودیم.
 
وی ادامه داد: تاسیس سازمان نظام پرستاری در واقع اولین چراغی بود که هویت را برای ما روشن کرد و همچنین در حوزه اقتصاد و.... قانونی که وجود داشت باعث استقلال مالی و هویت ما شد.
 
عبادی گفت: خدمات پرستاری در حال حاضر در صدر اعتماد اجتماعی جوامع قرار دارد و اگر این اعتماد اجتماعی منجر به افزایش کیفیت خدمات پرستاران نشود باعث بی اعتمادی مردم می‌شود و از هدف اصلی خود جا می‌مانیم . 
 
وی بیان کرد: بخش دیگری که در پرستاری مهم است عدالت در پرداخت می‌باشد که در این بخش در حال حاضر فعالیت پررنگ‌تری وجود دارد و باید در نظر داشته باشیم که خدمات با کیفیت و ارزان از مباحث مهم است و از آن غافل نشویم .
 
عبادی بیان کرد: مهم ترین هدف این است که ما با تلاش و حمایت های یکدیگر، سازمان نظام پرستاری را تشکیل داده ایم؛ تا به نیازهای پرستاران پاسخ دهیم و ما همه عضو ارکان نظام سلامت هستیم که در مرحله اول هدف ارتقاء سلامت مردم و پیگیری مطالبات پرستاران است.  
 
وی ادامه داد: از سازمان نظام پرستاری و سایر نهاد‌های ارزشمند پرستاری در خواست دارم در کنار پیگیری مطالبات صنفی از حقوق مردم نیز پیگیری کنند.
 
معاونت پرستاری گفت: ورود سازمان های حرفه ای مثل نظام پرستاری،  انجمن های علمی و...در حسابرسی سرانه بسیار مهم است اما باید دعوت رسمی از نظام سلامت صورت بگیرد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: