1402/03/03١٢:١٢

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پرستاری کشور:

وزارت بهداشت در پرداخت تعرفه‌گذاری سلیقه‌ای عمل می‌کند

وزارت بهداشت در پرداخت تعرفه‌گذاری سلیقه‌ای عمل می‌کند

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پرستاری با انتقاد از رفتار سلیقه‌ای وزارت بهداشت در پرداخت تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری گفت: متأسفانه مشخص نیست مبالغی که به حساب پرستاران واریز شده مربوط به چند ماه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، حمیدرضا عزیزی معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری مهر، به گلایه‌ها از روند پرداختی‌ها به نام قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اشاره کرد و گفت: آنچه ما از پایش وضعیت پرداخت‌ها در سراسر کشور کسب کرده‌ایم، این است که برخی دانشگاه‌ها فقط یک مرحله پرداختی و بعضی‌ها دو مرحله پرداختی بابت تعرفه‌های پرستاری داشته‌اند و تعداد محدودی هم بیشتر از این بوده است.

وی با انتقاد از رفتار سلیقه‌ای وزارت بهداشت در پرداخت بابت تعرفه‌گذاری، افزود: متأسفانه به گفته خودِ همکاران پرستار، مشخص نیست مبالغی که به حساب پرستاران واریز شده مربوط به چند ماه است.

به گفته عزیزی، روند پرداختی‌ها به پرستاران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و در این باره وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پرستاری ادامه داد: برآوردهای ما نشان می‌دهد که ۸۰ درصد دانشگاه‌ها، دو مرحله واریزی داشته‌اند.

عزیزی در عین حال ازعقب افتادن کارانه‌های سابق خبر داد و گفت: کارانه سابق پرستاران که قبل از اجرای قانون تعرفه‌گذاری به طور منظم‌تر به حساب آن‌ها واریز می‌شد، بین ۷ تا ۸ ماه عقب افتاده است.

 وی در واکنش به شائبه انتخاباتی بودن انتقادات سازمان نظام پرستاری از وزارت بهداشت، افزود: این گفته مسئولین وزارت بهداشت است و مشی سازمان در چهار سال گذشته، به ویژه در قضیه اعتراض به سه معاون وقت وزارت، یعنی معاونین توسعه، درمان و پرستاری در بحث ملغی کردن قاصدک، نامه به رئیس‌جمهوری علیه رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی رشت و بیانیه و مواضع اعتراضی در دوران کرونا، مؤید گفته بنده است و این اتهامات علیه سازمان فرار رو به جلو است و وزارت بهداشت باید پاسخگوی مطالبات جامعه پرستاری باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پرستاری کشور افزود: تمامی نامه‌ها و مکاتبات، موجود است، بنابراین، شائبه انتخاباتی بودن این انتقادات که از سوی وزارت بهداشت مطرح می‌شود، به هیچ عنوان درست نیست و سازمان نظام پرستاری براساس وظیفه ذاتی خود، مدافع حقوق مردم و پرستاران است و با طرح این موضوعات، خللی در روند پیگیری‌های ما پیش نخواهد آمد.

عزیزی گفت: سازمان نظام پرستاری پیشنهاد داده بود به مناسبت روز پرستار، ۸ ماه از کارانه پرستاران با حداقل ۳ میلیون تومان برای هر پرستار به حساب آن‌ها واریز شود که متأسفانه وزارت بهداشت این پیشنهاد را به ۳ ماه کاهش داد و با ضریب دادن به کارانه سابق، سبب افزایش اختلاف دریافتی و ایجاد نارضایتی در بین همکاران شد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: