1402/03/08١٥:٢٠

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد؛

برگزاری آزمون استخدامی پرستاران؛ تیر ماه / امتیاز ویژه برای پرستاران دوران کرونا

برگزاری آزمون استخدامی پرستاران؛ تیر ماه / امتیاز ویژه برای پرستاران دوران کرونا

معاون پرستاری وزارت بهداشت جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزرات بهداشت برای جذب پرستاران را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، دکتر عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره آخرین اخبار از آزمون استخدامی وزارت بهداشت در زمینه جذب نیروهای پرستاری،‌ گفت: سهمیه‌بندی هر استان و هر بیمارستان برای استخدام به تفکیک به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شده است و در حال آماده‌‌‌‌سازی دفترچه برای استخدام هستیم.
 
وی افزود: طبق قرار، در نهایت تا پایان خردادماه دفترچه آزمون منتشر می‌شود و ان‌شاءالله آزمون نیز در تیرماه برگزار خواهد شد.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: سهمیه‌ای که سازمان امور استخدامی کشور داده است، براساس توسعه تخت‌های بیمارستانی بوده است؛ یعنی اگر جایی بیمارستان و طرح جدیدی افتتاح شده باشد، حتما نیرو در نظر گرفته شده است؛ به همین دلیل ممکن است در نقاطی از کشور اگر توسعه تخت هم نداشته باشیم، ظرفیتی هم داده نشده باشد.
 
دکتر عبادی تأکید کرد: بعد از برگزاری آزمون براساس نمراتی که هر پرستار کسب کرده است و امتیازاتی که پرستاران شاغل در زمان کرونا به دست آورده بودند، محاسبات انجام می‌شود و سپس فرآیند گزینش انجام می‌شود. سقف امتیازات در کمیته منابع انسانی براساس میزان فعالیت پرستار در زمان کرونا و بخشی که در آن فعال بوده است، پیش‌بینی خواهد شد، در دوره قبلی سقف امتیازات عدد ۲۰ بود.
 
دکتر عبادی ادامه داد: یک سری افراد نفرات اصلی و برخی دیگر نفرات ذخیره هستند که زمانی که نفرات اصلی منصرف شوند و یا فرآیند گزینش آن‌ها به خوبی انجام نشود از نفرات ذخیره استفاده می‌شود.
 
وی افزود: اگر آزمون تیرماه برگزار شود گزینش هم معمولا تا ۸ تا ۱۲ هفته بعد انجام می‌شود و پیش‌بینی ما این است که تا مهرماه پرستاران جدید سر کار خود بیایند.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره نوع قرارداد این پرستاران تازه به کارگیری شده،‌ توضیح داد: این پرستاران ابتدا استخدام پیمانی می‌شوند و بین شش ماه تا یک سال هم زمان می‌برد تا رسمی_آزمایشی و سپس رسمی قطعی شوند.
 
دکتر عبادی در پایان تأکید کرد: ۲۵ هزار نفر مجوز استخدامی پیگیری شده است که از این تعداد ۵۰ درصد سهم گروه پرستاری است و ۸۸۸۰ نفر پرستار مستقیم در بخش درمان، ۳۵۰۰ نفر در اورژانس‌های پیش بیمارستانی و ۲۷۰ نفر همکار بهیار در این دوره بعد از سال‌ها استخدام خواهند شد.
 
منبع: ایسنا


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: