1401/06/26١٧:٢٩

پیام رئیس کل سازمان نظام پرستاری به مناسب روز فوریت پزشکی / قدردان لحظات و پشتیبان حرفه‌ای و صنفی شما هستیم

پیام رئیس کل سازمان نظام پرستاری به مناسب روز فوریت پزشکی / قدردان لحظات و پشتیبان حرفه‌ای و صنفی شما هستیم

رئیس کل سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی در پیامی به مناسب روز فوریت پزشکی ضمن یاد و شهدای این عرصه گفت: بین خانواده گروه پرستاری نباید دست‌مایه ای برای اختلاف وجود داشته باشد. همچنین ۴/۵ درصد در باز توزیع متعلق به شماست و بعد از اجرای آزمایشی تعرفه ها همه چیز قابل بازنگری است.

به گزارش سازمان نظام پرستاری متن پیام به شرح زیر است:


به نام خدا

امروز روز اربعین و مصادف است با روز مهم و بزرگ فوریت‌های پزشکی.
به روح بلند شهدای عزیز این جامعه خدوم که به دلیل همراهی وهمدمی با لحظات بحرانی حیات انسانهابه عالم ملکوت ارتقاء یافتند، درود می‌فرستیم.

وسلام می‌کنیم بر یکایک سفید پوشان نجات دهنده‌ای که در اثنای طوفانهای زندگی، چون برق جهیده از شمشیرهای غران و بران، ابرهای تیره و نا امیدی را به کناری افکنده وسپیده امید را به جان‌های به لب رسیده تقدیم می‌کنند.

فوریت‌های پزشکی در کشور ما از جایگاه و پایگاه بسیار ارزشمندی برخوردار است.

نیروهای فوریت‌های پزشکی یا همان اورژانس، طبق ماده ۱۶ سازمان نظام پرستاری، جزو رده‌های وابسته این سازمان تعریف می‌شوند.
لذا هم در هیئت مدیره‌های نظام پرستاری و هم در شورای عالی مسائل و مطالبات این عزیزان همیشه مورد توجه و رسیدگی قرار گرفته و خواهد گرفت.

از جمله مباحثی که این روزها سازمان براساس وظایف ذاتی خود درقبال همه جامعه پرستاری و عزیزان فوریت‌های پزشکی دنبال می‌کند، موضوع تعرفه گذاری خدمات پرستاری است.

*بعد از اجرای آزمایشی تعرفه‌ها همه چیز قابل بازنگری است*

با اینکه طبق قانون خدمات اورژانس به طور کامل رایگان است و تمامی هزینه ها توسط دولت تامین می‌شود و خدمات اورژانس در ایران و در هیچ کجای جهان قیمت خاصی ندارد اما با این حال سازمان شما در روند برخورداری از عواید تعرفه گذاری خدمات پرستاری ( بازتوزیع ) جلساتی را با صاحب نظران اورژانس، ازجمله با ریاست محترم سازمان اورژانس جناب آقای دکتر میعاد فر ، در شورای عالی سازمان نظام پرستاری برگزار کرد و نظرات همگان را جویا شد. ابتدا از طرف سازمان مجموعا ۶ درصد پیشنهاد گردید. که مدارک موجود است لیکن در جلسات با وزارت بهداشت همانطوری که کل درصدها بالاخره تعدیل، بالا یا پایین شد. النهایه در رابطه با فوریت های عزیز آنچه در جداول دستورالعمل بازتوزیع آمده اگر‌چه، سه درصد است؛ اما این سه درصد به علاوه یک و نیم درصد قبلی و در واقع چهار و نیم درصد است که به نظر می آید، چهار و نیم درصدبرای جمعیت محترم حدود ۲۰ هزار نفر احتمالاً درصد مناسبی باشد لیکن در عین حال مثل همه شقوق قانون تعرفه گذاری که بناست به مدت یک تا سه ماه اجرای آزمایشی شود؛ موضوع فوریت های عزیز مان، هم میتواند پس از اینکه حساب کتاب های مالی سهم چهار و نیم درصد (یعنی ۳ درصد در جدول بازتوزیع و یک و نیم درصد سهم قبلی) محاسبه بشود تا درعمل میزان واقعی ویا میزان اختلاف را براساس واقعیت‌ها،‌‌‌‌ ببینیم و اگر فاصله به گونه ای شد که دربین خانواده گروه پرستاری عدالت رعایت نشد، نه تنها برای فوریت های عزیز بلکه برای سایرین هم با کمک صاحب نظرانی ازبین خود دوستان، بازنگری و بازبینی خواهد شد.

هدف سازمان نظام پرستاری از پیگیری مطالباتی چون تعرفه گذاری، و...کسب نفع حداکثری برای پرستاران وهمه گروههای پرستاری است.

بنابراین در جهت حصول نفع حداکثری برای کل جامعه پرستاران و از جمله فوریت‌های عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نخواهند کرد.

در پایان ضمن تبریک مجدد این روز عزیز به تمامی همکاران اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت ها و بیمارستان ها در سراسر کشور در جاده ها در پایگاه ها در در زمین ودرهوا اعلام میکنیم ما قدردان تمام ثانیه ها ولحظات سخت شما و پشتیبان حرفه ای وصنفی
شماییم و از نظر سازمان ،هیچ فرقی بین اعضای محترم نظام پرستاری و خانواده بزرگ پرستاری کشور وجود ندارد.


سرافراز و سربلند باشید میرزابیگی ۲۶ شهریور سال ۱۴۰۱ مصادف با اربعین حسینی (ع)

 

 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: