1402/12/27١١:٥١

اعلام موضع سازمان نظام پرستاری در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲ پیرامون خواسته های جامعه خدوم پرستاری

اعلام موضع سازمان نظام پرستاری در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲ پیرامون خواسته های جامعه خدوم پرستاری

سازمان نظام پرستاری در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲ پیرامون خواسته های جامعه خدوم پرستاری با انتشار بیانیه ای موضع خود را اعلام کرد.

به گزارش سازمان نظام پرستاری؛ سازمان نظام پرستاری به عنوان یک سازمان صنفی، حرفه ای و مطالبه گر از ابتداي تشکیل خود تا کنون در جهت احقاق حقوق و مطالبات کادر خدوم پرستاری کوشیده و از هیچ تلاشی دریغ نداشته است. دوره ششم سازمان نظام پرستاری از دی ماه امسال با تمام تنش ها و مصائبی که پشت سر گذاشت ،علی رغم مشکلات درون گروهی و درون سازمانی اما با همتی بیش از پیش ، مصرانه و بی ادعا پیگیر مطالبات پرستاران میهن عزیزمان بوده است .لکن ماهیت سازمانی نظام پرستاری و همچنین چالش های موجود که بر آمده از سهل انگاری ها و چشم پوشی حقوق جامعه پرستاری توسط ارگان های مختلف و یا سهل انگاری و فرصت سوزی توسط هم لباسان است، تا به حال پابرجا مانده است.

مع الاسف مجاهدت ها و ایثار همکاران پرستار ما در دوران منحوس کرونا که با تقدیم صدها شهید برگ زرین دیگری بر تاریخ این مرز و بوم افزودند به کلی فراموش شده و نقش بلامنازع مدافعان سلامت که در صف اول آنها پرستاران عزیز هستند در تحقق سلامت عمومی و رضایت جامعه نادیده گرفته شده

این در حالیست که مقام معظم رهبری در دوسال متوالی در روز میلاد حضرت زینب کبری س که با روز پرستار نامگذاری شده است تاکید فرمودند ک هرچه زودتر مطالبات جامعه پرستاری رسیدگی شود ؛ تعرفه گذاری اجرا و پرستارانی که در دوران کرونا مشغول به خدمت بودند و بعد از عبور از بحران کرونا از کار کنار گذاشته شدند ، به کار گیری شوند . مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تاکید داشتند که "پرستار کارگر فصلی نیست " و لازم است تا با مسئله استخدام پرستاران توجه ویژه شود.

اما در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲شاهد این موضوع هستیم که نه تنها جان برکفان دوره سخت مبارزه با کرونا مجددا به کارگیری و استخدام نشدند ، بلکه مطالبات آنها که شامل اضافه کار و مبلغ ناچیز تعرفه از ابتداي سال‌های ۱۴۰۱و ۱۴۰۲هنوز پرداخت نشده است و در هاله ای از ابهام است.

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیز که از تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین از مطالبات اصلی جامعه پرستاری است ، به صورت سلیقه ای اجرا می‌شود و بسیاری از مجموعه های غیردانشگاهی به طور کلی از اجرای آن سرباز می زنند و آنچه که از نتیجه این قانون انتظار می‌ رفت برآورده نشده و عملا برای پرستاران آورده ای نداشته است.

در رابطه با قانون فوق العاده خاص نیز نیز پرستاران پیشگام مطالبه این قانون بودند اما در نهایت شاهد آن بودیم که با ضریب بسیار کم تر از توقع و برای عدالت کثیری از مشاغل به صورت یکسان مطرح شد که عملا سهم پرستاران ازین قانون به کمترین میزان خود رسید ، هرچند هنوز هم اجرای این حداقل افزایش حقوق در کشاقوس دستگاهای تصمیم گیر است

لذا با توجه به مسائل مطرح شده سازمان نظام پرستاری کشور مراتب اعتراض خود را از سازمان برنامه و بودجه کشور ، سازمان اداری و استخدامی، هیئت محترم دولت و مجلس شورای اسلامی اعلام میدارد و خواستار رسیدگی هرچه دقیق تر و بررسی میدانی توسط سازمان های نامبرده برای رفع چالش های جامعه پرستاری است و از مواضع خود برای دفاع از حقوق پرستاران و مطالبه حقوق آنها تا حصول نتیجه مطلوب ، لحظه ای کنار نخواهد کشید.

امید است سال آینده فصل جدید خدمت به پرستاران عزیز و صبورمان باشد تا لبخند رضایت بخش این ولی نعمتان گرانقدرمان شیرینی توفیق خدمت برای ما باشد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: