1400/05/05٠٧:٠٤

گزارش ICN از قهرمانی پرستار ایرانی در المپیک توکیو

گزارش ICN از قهرمانی پرستار ایرانی در المپیک توکیو

شورای بین المللی پرستاران در گزارشی به شرح قهرمانی جواد فروغی، پرستار ایرانی در مسابقات تیراندازی المپیک توکیو پرداخته و از او به عنوان پرستار خط مقدم مبارزه با کووید19 که اولین مدال طلای ایران را در المپیک توکیو به دست آورده، تمجید کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری در این گزارش که امروز با تیتر « پرستار تیرانداز ایرانی در المپیک توکیو طلا گرفت»، منتشر شد آمده است: یک پرستار خط مقدم  کووید 19 در ایران اولین مدال طلای کشورش را در المپیک توکیو ژاپن کسب کرده است. جواد فروغی در مسابقه تیراندازی با تپانچه بادی 10 متر مردان، رکورددار المپیک شد.

در این گزارش آمده است: بر اساس اخبار منتشر شده، آقای فروغی، که در یک بخش بیمارستانی کووید19 کار می کند و دو بار نیز به ویروس کرونا آلوده شده است، پس از شیفت کاری در زیرزمین بیمارستان آموزش تیراندازی دیده است.

او در دومین باری که به ویروس کرونا مبتلا شده بود، به مدت یک ماه قادر به آموزش و تمرین نبود. 
شورای بین المللی پرستاری در این گزارش افزود: آقای فروغی پس از کسب مدال خود گفته است: به عنوان یک پرستار، به همه می گویم اگر پروتکل های بهداشتی را اجرا کنیم، هیچ کس به بیماری کووید19 مبتلا نخواهد داشت و همه دنیا سالم خواهند بود. 

فروغی افزود: من به عنوان یک پرستار و یک تیرانداز به همه می گویم که از سلامتی یکدیگر حمایت کنند و من بسیار خوشحالم که کرونا نتوانست المپیک را لغو کند.

بر اساس این گزارش، هوارد کاتن، مدیرعامل شورای بین المللی پرستاران نیز قهرمانی و کسب مدال طلای جواد فروغی پرستار ایرنی را به وی تبریک گفته است.

کاتن در پیام خود نوشت: ما می خواهیم از طرف کل خانواده ICN بهترین آرزوها را برای جواد و دستاورد استثنایی او در سخت ترین شرایط داشته باشیم. جواد به همه ما الهام بخشیده است. نه تنها به خاطر تیراندازی و موفقیت او در المپیک بلکه به این خاطر که او نمایانگر شجاعت و قدرت همه پرستاران در برابر بیماری همه گیر کووید19 است.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: