1402/11/04١٣:٥٠

عضو شورای‌عالی نظام پرستاری:

وزارت بهداشت قانون تعرفه‌گذاری را صحیح اجرا کند

وزارت بهداشت قانون تعرفه‌گذاری را صحیح اجرا کند

عضو شورای‌عالی نظام پرستاری گفت: با توجه‌ به گرانی و تورم موجود در جامعه، پرستاران برای اینکه معیشت خود را تأمین کنند، مجبور هستند؛ به شغل دوم روی بیاورند که این دو جا کارکردند، کیفیت کار پرستاران را پایین می‌آورد که در نتیجه به‌سلامت مردم لطمه می‌زند، لذا انتظاری که از وزارت بهداشت داریم اجرای صحیح و درست قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است.‌

فریدون مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار نظام پرستاری بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات پرستاران در حال حاضر معیشت آن‌ها است که اگر به این مشکل توجه نشود، باعث ایجاد بی‌انگیزگی در میان پرستاران می‌شود.

مرادی ادامه داد: با توجه‌ به گرانی و تورم موجود در جامعه، پرستاران برای اینکه معیشت خود را تأمین کنند، مجبور هستند؛ به شغل دوم روی بیاورند که این دو جا کارکردند، کیفیت کار پرستاران را پایین می‌آورد که در نتیجه به‌سلامت مردم لطمه می‌زند، لذا انتظاری که از وزارت بهداشت داریم اجرای صحیح و درست قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است.‌ 

عضو شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری افزود: از مطالبات دیگر پرستاران اجرای فوق‌العاده خاص حداقل با ضریب ۱/۵است که اجرای آن تأثیر مثبتی در معیشت پرستاران دارد. اما اگر با کمتر از این امتیاز جرا شود هیچ کمکی نمی‌تواند به پرستار بکند.

مرادی گفت: از موارد دیگر بحث پرداخت مالیات است که در پرداخت مالیات شایسته نیست، میان پزشک و پرستاران تفاوت باشد.

عضو شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری گفت: لازم است به فکر استخدام پرستارانی که در زمان کرونا خدمت کردند و اکنون خانه‌نشین شده‌اند باشیم، زیرا عدم توجه به جذب نیروی پرستار و پرستاران تعدیل شده، منجر به مهاجرت این افراد به خارج کشور می‌شود و ما شاهد مهاجرت تعداد زیادی از پرستاران هستیم.

مرادی ادامه داد: مطالبات و معوقات پرستاران در برخی از دانشگاه‌ها تا یک سال هم به تأخیر افتاده است، این تأخیر باتوجه‌به اینکه ساعت اضافه‌کار با مبلغ بسیار ناچیزاست، اصلاً قابل‌قبول نیست.

عضو شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری در پایان تصریح کرد: در دوره ششم نظام پرستاری تعامل خوبی میان سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت شکل‌گرفته است. امیدوارم این تعامل نتیجه مثبتی را داشته باشد و تأثیر خودش را در پرداخت مطالبات و حل مشکلات موجود پرستاران داشته باشد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: