1400/12/15١٥:١٨

تقدیر از کارگردان نمایش دکتر هاشمیان

تقدیر از کارگردان نمایش دکتر هاشمیان

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری از محمدجواد صرامی کارگردان نمایش دکتر هاشمیان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، کوروش نادری معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری در نشستی با محمد جواد صرامی، کارگردان نمایش دکتر هاشمیان با قدردانی از این کارگردان گفت: این حرکت هنری به واسطه بهره‌گیری از زبان هنر نمایش به عنوان هنری فاخر و اثرگذار و با توجه دایره گسترده موضوع و محتوای آن در حوزه پرستاری بسیار ارزشمند است. 
 
وی ادامه داد: هر چند حضور نمایش نامه «دکتر هاشمیان» در جشنواره سبب ایجاد انگیزه و افزایش ضریب اثر هنری شد، اما اجرای عمومی اثرگذاری و اهمیت بیشتری خواهد داشت. امیدواریم به زودی و با از بین رفتن همه گیری کرونا شاهد نمایش عمومی این اثر و شور و نشاط و پویایی در میان پرستاران اهل هنر باشیم.
 
جواد صرامی، کارگردان نمایش دکتر هاشمیان نیز در این نشست گفت‌: از نظر فرهنگی در حوزه پرستاری خلاء های زیادی وجود دارد‌، بنده حس می کنم اولین قدمی که باید برداشته شود استعدادیابی است، یعنی اگر  حرکتی را در راستای شناسایی استعداد‌های هنری در میان پرستاران انجام شود؛ می توانیم از افراد با استعداد جهت شناخته تر شدن هرچه بیشتر فعالیت پرستاران استفاده کنیم. 
 
وی ادامه داد: دومین قدم این است که مسئولان فرهنگی کشور  را در این حوزه دغدغه‌مند کنیم‌؛ یعنی به آنان پیشنهاد برگزاری جشنواره، مسابقه و... بدهیم، مطمئنا با نتیجه مثبتی روبه رو می شویم، اما اگر خواسته و پیشنهادی نباشد مطمئنا اتفاقی رخ نمی دهد.‌ 
 
گارگردان دکتر هاشمیان افزود: در حال نوشتن نمایشنامه جدیدی با عنوان «یک مدافع» هستم. این نمایشنامه از فعالیت و تلاش پرستاران در بحران کووید ۱۹ می گوید. امیدواریم در حوزه تئاتر و کارهای هنری دیگر مسابقه ای برگزار شود، تا افراد به رقابت در این زمینه بپردازند و آثار هنری برجسته ای را خلق کنند. 
 
در پایان این نشست از جواد صرامی برای خلق اثر نمایشی دکتر هاشمیان تقدیر شد.
 
خبرنگار: مهدیه اسلامی 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: