1401/04/06١٠:٤٦

معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری؛

دهم تیر ماه آخرین مهلت برای ثبت نام در جشنواره ورزشی پرستاران است

دهم تیر ماه آخرین مهلت برای ثبت نام در جشنواره ورزشی پرستاران است

معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری گفت: مهلت ثبت نام در جشنواره ورزشی تا ۱۰ تیرماه است و قبل از آن به مدت یک ماه، زمان برای ثبت نام به پرستاران داده شده بود.

کوروش نادری در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی کشور از ۸ تا ۱۱ شهریور ماه 1401 قرار است با همکاری سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت در شهر اصفهان برگزار شود. 
وی ادامه داد: این جشنواره ورزشی از اولین دوره به ترتیب در شهرهای؛ ملایر، لاهیجان ، سمنان ، مشهد،  سنندج،  شیروان،  آبادان، اهواز، همدان و اکنون در دهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی در شهر اصفهان در قالب 10 رشته ورزشی برگزار می‌شود. 
نادری گفت: در این جشنواره دو رشته تیمی شامل‌؛ فوتسال آقایان و والیبال برای خانم‌ها در نظر گرفته شده است و همچنین هشت رشته انفرادی شامل؛ تیراندازی با کمان، تیراندازی با تپانچه، دو و میدانی ۸۰۰ متر بانوان و ۱۵۰۰ متر آقایان، شنای ۵۰ متر کرال، تنیس روی میز، دارت، شطرنج و بدمینتون رشته‌های انفرادی هستند که در دهمین جشنواره ورزشی برگزار می شوند.
 
وی ادامه داد: رشته‌های فوتسال و والیبال مسابقات مقدماتی دارند که باید انجام شود لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام تیم‌های ورزشی و نفرات شرکت کننده تا ۱۰ تیرماه است و قبل از آن به مدت یک ماه زمان برای ثبت نام به پرستاران داده شده بود. 
 
معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری بیان کرد: پیشبینی ما این است که حدود 700 تا 800 نفر از پرستاران کشورمان در این جشنواره فرهنگی ورزشی شرکت کنند زیرا این جشنواره علاوه بر رقابت سالم باعث تعامل و ارتباط گرفتن پرستاران با یک دیگر می‌شود. 
 
نادری درباره نفرات برتر و اهدای جوایز این جشنواره گفت: در مجموع 152 نفر پرستار در این جشنواره رتبه ؛ اول‌، دوم‌، سوم را کسب می کنند که برای نفرات برتر لوح تقدیر به همراه جوایز نقدی در نظر گرفته شده است؛ همچنین به سه هیئت مدیره برتر که در مجموع مسابقات بهترین نتایج را کسب کرده باشند جام، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا خواهد شد. 
 
معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری افزود: امر به ورزش مانند امر به معروف است و امروزه  ثابت شده که ورزش جزو جدا نشدنی از زندگی اجتماعی‌مان است و در بعد فردی و اجتماعی ورزش می‌تواند تاثیر گذاری خوبی برای سلامتی، شادابی، نشاط فرد و جامعه داشته باشد. به همین خاطر توصیه می‌شود پرستاران باتوجه به اینکه شغل پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است در ساعتی از روز ، وقتی را به ورزش و سلامتی جسمانی خود اختصاص دهند تا با نشاط بیشتری به فعالیت روزانه خود بپردازند. 
 
نادری تصریح کرد:جشنواره امسال ما با هدف بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت برگزار می‌شود و تیم‌ها و کاروان‌های ورزشی هرکدام با نام یکی از شهدای مدافع سلامت مزین شده و در این جشنواره حضور می‌یابند‌.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: