1402/12/23٠٨:٣٠

نشست مسئولین سازمان نظام پرستاری با نمایندگان دانشجویی دانشکده‌های پرستاری

نشست مسئولین  سازمان نظام پرستاری با نمایندگان دانشجویی دانشکده‌های پرستاری

نشست مسئولین سازمان نظام پرستاری با نمایندگان دانشجویی دانشکده‌های پرستاری علوم پزشکی شهر تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان نظام پرستاری؛ نشست صمیمانه سازمان نظام پرستاری با نمایندگان دانشجویی دانشکده‌های پرستاری علوم پزشکی تهران عصر روز گذشته با حضور مسعود فاطمی معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری، عرفان دشتی مدیر دانشجویی سازمان نظام پرستاری و نمایندگان دانشجویی دانشکده‌های پرستاری علوم پزشکی شهر تهران برگزار شد.
 
 در این نشست معاون فرهنگی و رفاهی سازمان بر اهمیت همکاری متقابل دانشجویان و مسئولین سازمان نظام پرستاری در پیشرفت موضوع و حل مشکلات مربوط به  حوزه پرستاری تأکید کرد و گفت: داشتن دغدغه و احساس مسئولیت نسبت به مسائل حوزه پرستاری یکی از شاخص‌های دانشجوی تراز اول است که می‌تواند به دانشجو در عمل به نقش واقعی دانشجویی‌اش کمک کند.
 
 وی ادامه داد: دانشجویان به‌عنوان حلقه‌های اصلی یک  جامعه می‌توانند نقش خود را برای حل بسیاری از دغدغه‌های صنفی و حرفه ای پرستاری به بهترین شکل ممکن ایفا کنند.
 در ادامه عرفان دشتی مدیر دانشجویی سازمان نظام پرستاری بیان کرد: دانشجویان پرستاری به‌عنوان پرستاران آینده جامعه، نقش بسیار مهمی در تصمیم‌گیری‌های اخلاقی در حیطه درمانی خواهند داشت؛ بنابراین مطالبه‌گری از دغدغه‌های دانشجویان گروه پرستاری به شمار می‌رود.
 
 دشتی افزود: گرچه نقش دانشجویان در جهت پیگیری مطالبات صنفی از اهمیت بالایی برخوردار بوده است، اما درک اهمیت تمامی ابعاد ارزش‌های حرفه‌ای نیازمند حمایت بیشتری است؛ بنابراین برنامه‌ریزی آموزشی مناسب جهت توانمندسازی در همه ابعاد ارزش‌های حرفه‌ای برای دانشجویان پرستاران پیشنهاد می‌شود.
 
 وی گفت: رشته پرستاری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های مرتبط با گروه پزشکی و پیراپزشکی در سال‌های اخیر، در پاسخ به نیازهای روزافزون سلامتی و حرکت علمی جامعه همسو با علم، فناوری و نوآوری توسعه‌یافته است. همچنین دانشجویان آینده‌سازان این مملکت‌اند و حمایت و اعتماد به آن‌ها می‌تواند به روند رشد کشور در عرصه‌های مهم علمی، اجتماعی و اقتصادی کمک کند. 
 
 
 در پایان این نشست باتوجه‌به علاقه و استعداد هریک از دانشجویان، کمیته‌های مختلفی جهت پیگیری مسائل صنفی،حرفه ای و دانشجویی حوزه پرستاری تشکیل شد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: