1403/04/17١٤:٠٠

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

کارگروه ملی صیانت از پرستاران بخش خصوصی و کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی تشکیل می شود

کارگروه ملی صیانت از پرستاران بخش خصوصی و کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی تشکیل می شود

رئیس کل سازمان نظام پرستاری از تشکیل کارگروه ملی صیانت و نگهداشت پرستاران بخش خصوصی و کارگروه تخصصی کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری دکتر احمد نجاتیان در دیدار با نمایندگان پرستاران بخش خصوصی و فوریت های پزشکی در محل هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد افزود: خدمات پرستاران در بخش خصوصی بسیار ارزشمند است و حدود 70 درصد خدمات سرپایی و 30 درصد خدمات بستری با تلاش و فعالیت این پرستاران به مردم ارائه می شود.
وی گفت: فعالیت پرستاران در بخش خصوصی یکی از نمادهای مشارکت های مردم در توسعه سلامت است و ضمن حمایت از این از این خدمات پرستاران، باید برای بهبود این خدمات برنامه ریزی کرد.
نجاتیان ادامه داد: بخش خصوصی نظام سلامت با استفاده از منابع مالی خود بخشی از بار نظام سلامت را به دوش می کشد. در این بین پرستاران این بخش با فشار کاری زیاد ناشی از انتظارات بیماران و کمبود نیرو و حقوق مواجه هستند. متاسفانه برخی قوانین مربوط به پرستاران در بخش خصوصی به درستی اجرا نمی‌شود از جمله این قوانین می توان به قانون ارتقای بهره وری و تعرفه گذاری خدمات پرستاری اشاره کرد.
 
وی گفت: حدود دو سال از اجرای قانون تعرفه گذاری می‌گذرد اما هنوز روند مشخصی برای اجرای این قانون در بخش خصوصی وجود ندارد.
رئیس کل سازمان با اشاره به تهیه مدل جدید پرداخت کارانه، بر لزوم شفافیت در نحوه محاسبه تعرفه و ارتباط مستقیم میان درآمد ناشی از تعرفه و پرداختی به پرستاران تاکید کرد.
فاطمه بحرینی رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد نیز با اشاره به تعداد زیاد بیمارستانهای بخش خصوصی، خیریه، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد در مشهد به مشکلات پرستاران این شهر در موضوع تعرفه مراقبت‌های پرستاری، امنیت شغلی و بازنشستگی پیش از موعد اشاره کرد.
 
در ادامه نمایندگان پرستاران بخش خصوصی درخواست‌های خود از سازمان نظام پرستاری را از جمله درباره اجرای قانون تعرفه گذاری مراقبتهای پرستاری در بخش خصوصی مطرح کردند.
نماینده کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی نیز در این جلسه به مشکلات کاری این گروه از جمله پایین بودن میزان تعرفه، غیر شفاف بودن آن و عدم حضور نمایندگان فوریتهای پزشکی در جلسات شورای‌ عالی نظام پرستاری اشاره کرد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: