1401/12/13١٠:٠٩

معاون وزیر بهداشت:

پرستاران در اولویت تبدیل وضعیت نسبت به سایر گروه‌های حوزه سلامت قرار دارند

  پرستاران در اولویت تبدیل وضعیت نسبت به سایر گروه‌های حوزه سلامت قرار دارند

معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: در خصوص تبدیل وضعیت، پرستاران را بیشتر از سایر گروه ها مد نظر قرار می دهیم.

به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری؛ بهروز رحیمی، معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: فوق العاده خاص کارکنان وزارت بهداشت از سال گذشته برنامه ریزی شده و در حال انجام است. مکاتباتی با سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی انجام شده اند و از کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری هستیم.
 
به گفته وی سند جامعی که به تازگی بعد از حدود یک سال تدوین و به صورت محلی بررسی شده است.
 
رحیمی گفت: بر اساس شاخص های مختلف به این نتیجه رسیدیم که فعلا به میزان حدود ۱۰۰ هزار نفر در مجموعه وزارت بهداشت دچار کمبود نیرو هستیم.
 
او بیان کرد: اقداماتی در زمینه توسعه مراکز بهداشتی و بهره برداری از پروژه های جدید در سراسر کشور انجام شده اند که نیازمند جذب نیرو هستیم.  در خصوص تبدیل وضعیت، گروه پرستاری را بیشتر از سایر گروه ها مد نظر قرار می دهیم.
 
معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت افزود: پیش بینی برای بودجه انجام شده است و منتظر بررسی نهایی در کمیسیون اجتماعی مجلس خواهیم بود.
 
 او گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی ، قرار شده است با حداقل منابع، موضوع فوق العاده خاص برای همکاران سلامت اجرایی شود.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: