1402/09/15١١:٤٧

آثار مخرب اضافه کار اجباری و نقض حقوق مالی پرستاران چیست؟

آثار مخرب اضافه کار اجباری و نقض حقوق مالی پرستاران چیست؟

رئیس هیأت‌مدیره نظام پرستاری شاهرود در یادداشتی به آثار مخرب اضافه کار اجباری و نقض حقوق مالی پرستاران پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، اسماعیل شریعتی رئیس هیأت‌مدیره نظام پرستاری شاهرود در یادداشتی نسبت به اضافه کار اجباری پرستاران انتقاد کرد.
متن کامل یادداشت شریعتی به شرح زیر است:
اجبار به اضافه کار و نقض حقوق مالی پرستاران عواقب جدی برای حرفه پرستاری و ارائه خدمات بهداشتی درمانی دارد.
این مشکلات منجر به افزایش فشار روحی و جسمی بر پرستاران می‌شود و این وضعیت می‌تواند به استرس، خستگی و حتی افت کیفیت ارائه خدمات به بیماران منجر شود و کاهش انگیزه پرستاران به علت اجبار به اضافه کار، ممکن است باعث شود که کیفیت مراقبت و خدمات پرستاری کاهش یابد و موجب افت عملکرد شغلی شود که به طور مستقیم بر روند درمان بیماران تأثیر می‌گذارد.
از طرفی، نقض حقوق مالی پرستاران نیز یک مسأله جدی است، مبلغ پایین اضافه کار و عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری باعث نقض حقوق مالی پرستاران می‌شود و آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد که باعث برهم خوردن تعادل زندگی پرستاران می‌شود و آن‌ها را از فرصت‌های تفریح و حضور مفید در کنار خانواده محروم می‌کند.
این وضعیت ممکن است منجر به کاهش جذابیت حرفه پرستاری و کمبود نیروی انسانی در این حوزه شود. این تأثیرات همگی به طور کلی به سلامتی حرفه‌ای پرستاران و کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارند.
با توجه به موارد ذکر شده، نیاز است در سطح کلان به نیازها و مشکلات جامعه پرستاری توجه و موانع پیشروی مشکلات این قشر بررسی و اقدامات اساسی از طرف مسئولین اجرایی کشور در جهت رفع این مشکلات انجام شود.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: