1403/02/17١٦:١٣

ضرورت اجرای ضوابط پرداخت مزایای جانبی در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی

ضرورت اجرای ضوابط پرداخت مزایای جانبی  در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی

عضو شورای‌عالی نظام پرستاری بر ضرورت اجرای ضوابط پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید کرد.

جلیل آدابی عضو شورای‌عالی نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی سازمان نظام پرستاری، بیان‌کرد: باتوجه‌به اولویت‌بندی‌های اصلی سازمان نظام پرستاری جهت دستیابی به مطالبات به حق جامعه پرستاری، ضمن تشکر از مسئولین محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کلیه فعالین صنفی و عوامل اجرایی سازمان نظام پرستاری در جهت تحقق فوق‌العاده خاص که با بودجهٔ ۱۰ هزار میلیاردتومانی در فروردین ماه سال جاری مقرر است ، اجرایی گردد. اولویت دیگری که لازم است از طرف سازمان نظام پرستاری پیگیری و اجرایی گردد، پرداخت اصولی ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی (تصویب‌نامه شماره ۷۷۳۹۲/۶۱۵۹۲ مورخ ۴/۵/۱۴۰۲ شورای حقوق و دستمزد) است.
 
عضو شورای‌عالی نظام پرستاری ادامه داد: مطالعات کمی عوامل مختلفی را برای نارضایتی و ترک شغل جامعه پرستاری عنوان کرده‌اند که شامل تعارض کار و خانواده، استرس شغلی و خستگی ناشی از کار، کم‌بودن حقوق و مزایا، نارضایتی از شغل پرستاری و عوامل مربوط به مدیریت و محل کار مواردی از آن است.
 
آدابی همچنین در مورد اصلی‌ترین مطالبات جامعه پرستاری موارد زیر را بیان کرد: ۱- اجرای فوق‌العاده خاص با بالاترین ضریب. ۲- اجرای اصولی تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری. ۳- افزایش حق اضافه‌کاری. ۴- اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور ۵- تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و طرحی که دوران کرونا مشغول به ارائه خدمت بوده‌اند. ۶- اجرای ضوابط پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور. 
 
وی ادامه داد: در حال حاضر اجرای ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به‌صورت اصولی انجام نمی‌گیرد و دانشگاه‌ها بیشتر بر اساس سلیقه و ناچیز این مزایا را پرداخت می‌کنند و آنچه لازم است اجرای این مصوبه بر اساس‌نامه شماره ۷۷۳۹۲/۶۱۵۹۲ شورای حقوق و دستمزد است.
 
آدابی گفت: یکی از ماده‌های (ماده ۱۱) در خصوص پرداخت مزایای جانبی مناسبتی است و در بیشتر دانشگاه‌ها تاکنون هیچ مبلغ مناسبتی پرداخت نشده است. حتی برای روز ولادت حضرت زینب (س) که مصادف با روز پرستار است بیشتر دانشگاه‌ها هیچ پرداختی صورت نگرفته است.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: