1400/12/14١٧:٢٠

بر اساس تفاهمنامه‌ای سه جانبه

سازمان نظام پرستاری۱۰هزار مراقب برای انواع نیازها از جمله سالمندان و کودکان تربیت می‌کند

سازمان نظام پرستاری۱۰هزار مراقب برای انواع نیازها از جمله سالمندان و کودکان تربیت می‌کند

تفاهمنامه همکاری سه جانبه بین سازمان نظام پرستاری، سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بهزیستی به منظور تربیت 10 هزار مراقب؛ امروز با حضور وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی امضا شد. بر اساس این تفاهمنامه آموزش فراگیران و مراقبان به عهده سازمان نظام پرستاری و هیئت مدیره های این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، مراسم امضای تفاهمنامه سه جانبه بین سازمان نظام پرستاری، سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بهزیستی با حضور حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری، غلامحسین حسینی نیا، رئیس سازمان فنی و حرفه ای و علی محمد قادری، رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد.

بر اساس این تفاهمنامه سه جانبه، 10 هزار مراقب برای فعالیت در عرصه های مختلف از جمله مراقبت و خدمات رسانی به سالمندان، بیماران صعب العلاج و مزمن، معلولان و کودکان تربیت می شود و به این ترتیب ارائه این خدمات ویژه و زیست بوم جامعه در حوزه رفاه اجتماعی و خدمت رسانی به این گروه ها شکل می گیرد.

بر اساس این تفاهمنامه مشارکت و همکاری سه جانبه؛  تامین مربیان؛ تامین مواد آموزشی و آموزش فراگیران  در سراسر کشور با سازمان نظام پرستاری و هیات مدیره های این سازمان در سراسر کشور خواهد بود.

همچنین تامین مکان؛ فضاهای آموزشی، امکانات و تکنولوژی آموزش با سازمان فنی و حر فه ای و بکارگیری و ایجاد اشتغال برای مهارت آموزان به عهده سازمان بهزیستی کشور است. 

 دکتر میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری در حاشیه مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: با این اقدام ارزشمند؛ یک شبکه آموزش بزرگ و کشوری با تامین زنجیره های مراقبت، مهارت و اشتغال توسط سه سازمان با ایجاد هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت های همدیگر در جهت تربیت مراقب برای خدمت رسانی به بیماران مزمن و صعب العلاج، ، سالمندان و کودکان در اکوسیستم غیر بیمارستانی؛ با توسعه مراقبت‌های جامعه نگر و جامعه محور ایجاد می‌شود.

خبرنگار: مهدیه اسلامی 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: