1401/02/10١٠:٤٧

مشاور جوان رییس کل سازمان نظام پرستاری:

مسئولان به جای افزایش ظرفیت پرستاری، به فکر ایجاد امنیت شغلی برای پرستاران باشند

مسئولان به جای افزایش ظرفیت پرستاری، به فکر ایجاد امنیت شغلی برای پرستاران باشند

زید آبادی گفت: با توجه به فرموده‌های رهبری و مطالبات پرستاران، متاسفانه؛ دولت و مجلس هیچ اقدام مثبتی در این رابطه انجام نداده‌اند، همچنین کادر سلامت و پرستاران منتظر اقدامی در خور شان مدافعین سلامت هستند.

رییس هیات مدیره سیرجان و شهربابک در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: بیش از ۲ سال از بحران کرونا می‌گذرد و تاکنون قول های مسئولان برای اکرام پرستاران در حد شعارباقی مانده است.
مشاور رییس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: وقتی صحبت از سختی‌ها، مشکلات به وجود آمده، ایثار و فداکاری‌های پرستاران در کشور می‌شود همیشه مسئولان به اتفاق بر این فداکاری‌ها تاکید می‌کنند اما در عمل توجهی مطلوبی به جامعه پرستاری ندارند. 
 
وی گفت: خواسته‌های پرستاران و سایر کادر درمان کاملا شفاف و واضح است و همیشه مطالبات خود را تکرار کرده‌اند؛ از مهمترین خواسته‌های پرستاران تبدیل وضعیت و ایجاد امنیت شغلی که رهبر انقلاب هم  در روز پرستاربر آن تاکید کردند، است. 
 
رییس شورای جوانان سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به فرموده‌های رهبری و مطالبات پرستاران، متاسفانه؛ دولت و مجلس هیچ اقدام مثبتی در این رابطه انجام نداده‌اند، همچنین کادر سلامت و پرستاران منتظر اقدامی در خور شان مدافعین سلامت هستند. 
 
وی ادامه داد: متاسفانه در خصوص اجرایی شدن مطالبات پرستاران نه تنها اقدامی صورت نمی‌گیرد، بلکه روز به روز با طرح و اقدامات جدید باعث بی انگیزگی و خستگی مدافعان سلامت می شوند. 
زیدآبادی گفت: افزایش ظرفیت رشته پرستاری بدون توجه به نیازها و همچنین ایجاد شغل پایدار در کشور می‌تواند باعث آسیب به امنیت شغلی این رشته و مشکلات بعدی شود. 
 
رییس هیات مدیره سیرجان و شهربابک افزود: نیاز است  مسئولان  ابتدا به فکر سامان دهی نیروهای قراردادی، شرکتی، طرحی و تمدید طرحی پرستاری که سالهاست در بدترین شرایط ممکن به کمک نهادهای درمانی و بهداشتی آمده‌اند باشند و بعد از آن ظرفیت این رشته را افزایش بدهند.
 
مشاور جوان رییس کل سازمان نظام پرستاری گفت : افزایش ظرفیت رشته های پرستاری بدون مطالعه، تحقیق، نیاز سنجی و توجه به خواسته‌های جوانان پرستار برای ایجاد شغل پایدار باعث بی انگیزگی و ناراحتی کادر درمان می شود. 
 
وی درباره سایر خواسته‌های دیگر مدافعان سلامت بیان کرد: تحقق فوق العاده خاص، اجرای بدون کم و کاستی و هر چه سریعتر تعرفه گذاری پرستاری، اجرای کامل قانون ارتقا بهره وری، اجرای قانون سخت و زیان آور بودن رشته پرستاری و...‌ هر کدام به ترتیب از خواسته‌های به حق جامعه پرستاری بوده است. 
 
زیدآبادی تصریح کرد: امیدوارم مسئولان به جای افزایش ظرفیت رشته‌های پرستاری که منجربه بروز مشکلات می‌شود، در تلاش برای احقاق حق پرستاران باشند، تا دغدغه و نگرانی این قشر را کمتر کنند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: