1403/02/24٠٩:٢٣

دو اقدام مهم از ابتدا فعالیت شورای‌عالی دور ششم نظام پرستاری/ از همه نهادها و فعالین حوزه سلامت برای همراهی و پیگیری مطالبات سپاسگزاریم/ از همه راه‌ها پیگیر تصویب بسته حمایتی مادی و معنوی پرستاران خواهیم بود

دو اقدام مهم از ابتدا فعالیت شورای‌عالی دور ششم نظام پرستاری/ از همه نهادها و فعالین حوزه سلامت برای همراهی و پیگیری مطالبات سپاسگزاریم/ از همه راه‌ها پیگیر تصویب بسته حمایتی مادی و معنوی پرستاران خواهیم بود

معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری گفت : از ابتدا فعالیت دور ششم شورای‌عالی نظام پرستاری، شاهد دو اقدام مهم در حوزه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و بحث فوق‌العاده خاص بودیم که با همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالین و نهادهای صنفی و حرفه‌ای حوزه سلامت در کنار پیگیری‌های مصرانه سازمان نظام پرستاری به سرانجام رسید.

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان نظام پرستاری، مسعود فاطمی معاون فرهنگی و رفاهی سازمان نظام پرستاری عنوان کرد: از ابتدا فعالیت دور ششم شورای‌عالی نظام پرستاری، دو اقدام مهم در حوزه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تصویب فوق‌العاده خاص رخ داد. اولاً در حوزه تعرفه‌گذاری شاهد افزایش ۵۰ درصدی مبلغ ریالی k بسته‌ها و افزایش ۱۵ درصدی ضریب بسته‌ها و همچنین تصویب تعرفه ترجیحی برای مناطق کم‌برخوردار بودیم که سازمان نظام پرستاری قویاً در کنار معاونت محترم پرستاری وزارت بهداشت، پیگیری‌های لازم دراین‌خصوص را انجام دادند. همچنین شاهد تصویب اجرای قانون فوق‌العاده خاص از منابع داخلی وزارت بهداشت بودیم که این مهم نیز با همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همراهی فعالین صنفی و حرفه‌ای حوزه سلامت و پیگیری‌های مصرانه سازمان نظام پرستاری به سرانجام رسید. 
 
 وی افزود: ضمن قدردانی از مجموع نهادهای همراه در این دو امر مهم، همچنان سازمان نظام پرستاری برای اجرای هرچه بهتر دو مقوله ذکر شده، پیگیر خواهد بود تا شاهد تحقق‌بخشی از خواسته‌های جامعه محترم پرستاری باشیم.
 معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری عنوان کرد: در حال حاضر تصویب و اجرا بسته حمایتی مادی و معنوی برای جامعه پرستاری از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان نظام پرستاری است و این مهم از همه طرق در حال پیگیری است. امیدواریم با اجرایی‌شدن این بسته بخش قابل‌توجهی از مطالبات جامعه پرستاری که سال‌ها است محقق نشده، به سرانجام برسد .
 وی در پایان گفت: دور ششم سازمان نظام پرستاری، با مشکلات فراوانی فعالیت خود را آغاز کرد، لکن تلاش مجموع همکاران در شورای‌عالی سازمان نظام پرستاری و سازمان مرکزی بر این است که با تلاش همه‌جانبه، بخش قابل‌توجهی از مطالبات اصلی جامعه پرستاری محقق شده و شاهد ارتقا جامعه پرستاری در ابعاد مختلف باشیم.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: