1401/04/21١٨:٢٦

جزئیات دهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی پرستاران کشور

جزئیات دهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی پرستاران کشور

معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری گفت: مسابقات فرهنگی ورزشی پرستاران کشور امسال از تاریخ ۶ لغایت ۱۱ شهریور در اصفهان و به مناسبت گرامیداشت شهدای مدافع سلامت برگزار خواهد شد.

کوروش نادری در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری افزود: مسابقات فرهنگی ورزشی پرستاران کشور با همکاری مشترک سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت با هدف ارتقای سلامت جسمی و بازسازی روحی کارکنان پرستاری بعد از حدود دو سال و نیم وقفه به دلیل بحران کرونا، امسال از تاریخ ۶ لغایت ۱۱ شهریور در اصفهان و به مناسبت گرامیداشت شهدای مدافع سلامت برگزار خواهد شد که کاروان‌های ورزشی شهرستانها هر کدام با نام یکی از شهدای مدافع سلامت شهر یا استان خود در این مسابقات حضور خواهند داشت.
 
وی گفت: این مسابقات در رشته فوتسال آقایان، والیبال بانوان و تیراندازی با کمان، تیراندازی با تپانچه بادی ۱۰ متر، دارت، شطرنج، تنیس روی میز، بدمينتون و دو ۸۰۰ متر بانوان در ۴ گروه سنی و ۱۵۰۰ متر آقایان در ۴ گروه سنی و شنای ۵۰ متر کرال در ۴ گروه سنی برگزار خواهد شد.
 
نادری ادامه داد: با توجه به استقبال بی نظیر پرستاران پس از ۳ سال وقفه در این مسابقات که به علت شیوع کرونا رخ داده بود، امسال و در دهمین دوره این مسابقات شاهد ثبت نام حدود ۱۶۰۰ نفر تاکنون بوده‌ایم‌، این تعداد نسبت به‌ آخرین دوره مسابقات که در همدان برگزار شد؛ شاهد افزایش بیش از ۲۵۰ درصدی شرکت کنندگان می‌باشد. به همین علت در رشته های تیمی فوتسال و والیبال مجبور به برگزاری مسابقات مقدماتی از تاریخ ۲۴ تیر ۱۴۰۱ شده ایم و شیوه نامه برگزاری مسابقات مقدماتی مبنی بر انجام رقابت های سالم و جوانمردانه همراه با رعایت نکات ایمنی به تیم های شرکت کننده ابلاغ شده است.
 
معاون فرهنگی رفاهی سازمان نظام پرستاری بیان کرد: حضور ۵۶ تیم فوتسال و ۲۳ تیم والیبال از نکات برجسته و قابل توجه این مسابقات می باشد.
 رقابت تیم های فوتسال آقایان ساری، همدان، مشهد، شیراز ، تهران و ... برای کسب عنوان قهرمانی دیدنی و جذاب خواهد بود ، همچنین رقابت تیم های والیبال بانوان اهواز ، شیراز ، اصفهان ، مشهد و تهران نیز کاملا تماشایی خواهد بود.
 
نادری گفت: بیشترین تعداد ورزشکاران اعزامی در این مسابقات مربوط به شهرهای اصفهان ، تهران ، همدان ، شاهرود ، بندرعباس ، اهواز و آبادان است، که شاهد رقابت جالب و مهیج برای کسب عنوان قهرمانی نهایی مجموع این مسابقات مابین همین شهرها تا آخرین روز مسابقات هستیم. 
 
وی ادامه داد: از نکات قابل ذکر این مسابقات حضور پر شور ورزشکاران پرستار ۱۲ شهر خوزستان در این مسابقات است که بیشترین تعداد مشارکت در بین استانهای کشور را دارد. 
 
نادری تصریح کرد: مقرر است علاوه بر نفرات برتر این مسابقات که لوح تقدیر و جوایز نقدی دریافت می کنند، به ۳ شهرستان برتر این مسابقات که در مجموع بهترین نتایج را کسب کنند لوح و هدایای نقدی نیز اهدا شود.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: