1401/04/22١٢:٠٨

محمد میرزابیگی:

از ۱۵۰ شهید پرستار فقط ۶۰ نفر به عنوان شهید شناخته شدند

از ۱۵۰ شهید پرستار فقط ۶۰ نفر به عنوان شهید شناخته شدند

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: براساس آیین نامه شورای امنیت ملی از بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ شهید پرستار در دوران کرونا فقط ۶۰ نفر شهید اعلام شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ محمد میرزابیگی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: بر اثر آمار بیش از ۱۵۰ تا ۱۶۰ پرستار بر اثر کرونا شهید شدند، ولی همه این افراد به عنوان شهید تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفتند.
وی ادامه داد: این موضوع ناشی از بدرفتاری وزارت بهداشت یا بنیاد شهید نیست بلکه ناشی از نقص آیین نامه است که شرایط ابقا و فوت ناشی از کرونا در حین خدمت و بیمارستان‌هایی که شامل این آیین نامه می‌شود بد تعریف کرده است.
رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: قرار بود در ستاد ملی کرونا یا در مجلس این آیین نامه بازنگری شود، چون این آیین نامه مصوبه شورای امنیت ملی است و باید در همان شورا، یا در مجلس یا در ستاد کرونا بازنگری شود.
میرزابیگی افزود: به گفته مسئولان این آیین نامه در حال بازنگری و اصلاح یک سری از بندهاست.
وی ادامه داد: متأسفانه تعداد زیادی از پرستاران شهید دوران کرونا هنوز نامشان در فهرست شهدا قرار نگرفته است و از ۱۵۹ شهید پرستار، فقط ۶۰ نفر براساس این آیین نامه جز شهدا محسوب شده و نزدیک به ۴۰ نفر به علت نقص آیین نامه جز شهدای پرستار حساب نشده‌اند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: