1401/05/21٢٢:٠٧

اختصاص ۵ درصد سهمیه‌های بهیاری‌ها به رشته‌های اتاق عمل و هوشبری

اختصاص ۵ درصد سهمیه‌های بهیاری‌ها به رشته‌های اتاق عمل و هوشبری

قائم مقام و دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، از اختصاص پنح درصد سهمیه‌های بهیاری‌ها به رشته‌های اتاق عمل و هوشبری به دلیل نیازهای مناطق محروم به این تخصص‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری ؛ منصور کبگانیان سه شنبه شب در حاشیه برگزاری جلسه یکصدو شصت و پنجمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه، در جلسه امروز(سه شنبه) در خصوص اهمیت مصوبه افزایش ظرفیت دستیار تخصصی پزشکی بحث شد، افزود: گزارشات متناقضی رسیده بود که این مصوبه اجرا نمی‌شود که بر همین اساس توضیحاتی در خصوص روال اجرای این مصوبه از وزارت بهداشت و درمان درخواست کردیم و نگرانی ها منتفی شد.

وی ادامه داد: معاون وزیر بهداشت در جلسه امروز اعلام کرد در حال حاضر در اواسط اجرای این مصوبه هستیم که در رشته‌های پرمتقاضی سریع‌تر اجرا می‌شود.

کبگانیان بحث درخصوص سند امنیت غذایی کشور را دستور دیگر جلسه امروز ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور عنوان کرد و گفت: در این خصوص اقدامات اساسی و کارشناسانه ای بین شورای عالی انقلاب فرهنگی، ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور و وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه، سند امنیت غذایی کشور مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: البته این سند در ابتدا به عنوان یک سند پیشنهادی تحویل ستاد نقشه جامع شد و نیازمند یکسری چارچوب ها و اصلاحات بود و قرار برای نهایی سازی در دستور جلسه بعدی قرار گیرد.

وی تصویب پنج درصد سهمیه بهیاری‌ها به اتاق عمل و هوشبری را یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز شورای نقشه جامع علمی کشور عنوان و خاطرنشان کرد: پیش از این در برخی استان‌های محروم، در رشته‌های پرستاری مصوبه‌ای داشته ایم و در خصوص رشته‌های اتاق عمل و هوشبری نیز به دلیل نیاز بیشتر این تخصص ها در مناطق محروم، با درخواست وزارت بهداشت و چند دستگاه دیگر در جلسه امروز موافقت شد.

منبع: ایرنا 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: