1402/06/23١٠:٢٩

هیأت رئیسه سازمان نظام پرستاری از هیأت رئیسه وزارت بهداشت فعلی دعوت به مناظره کرد!

هیأت رئیسه سازمان نظام پرستاری از هیأت رئیسه وزارت بهداشت فعلی دعوت به مناظره کرد!

هیأت رئیسه سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای از هیأت رئیسه وزارت بهداشت فعلی برای مناظره دعوت‌ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ نظر به پخش دو برنامه زنده به میزبانی شبکه سلامت سیما ؛ با موضوع ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری، که با حضور نمایندگانی به نیابت از وزارت بهداشت صورت گرفت؛ و با توجه به حمایت های همه جانبه ایشان از قصور و کم‌کاری آن وزارت در اجرای حقوق تضییع شده پرستاران و همچنین انتقادات مخرب و غیرواقعی نسبت به سازمان حرفه ای و صنفی پرستاران، هیأت رئیسه سازمان نظام پرستاری کشور، از شخص وزیر محترم بهداشت و معاونین ایشان دعوت به عمل می‌آورد تا در فضایی منصفانه  با حفظ احترام متقابل، اقدام به مناظره راجع به مسائل  مهم و روز پرستاران نمایند.
 
سازمان نظام پرستاری ضمن توصیه به برخی جوانان عزیز برای پرهیز از رفتارهای نیابتی و سفارشی و با حفظ هوشیاری حرفه ای؛ مخالفت شدید خود را با اینگونه سیاستهای تفرقه افکنانه که وزارت بهداشت نسبت به جامعه پرستاری اتخاذ کرده و از جوانان عزیز و برومندمان بنای استفاده ابزاری دارد، اعلام می‌کند و از مسئولین پشت پرده ائتلافهای نیابتی می‌خواهد مردانه خودشان به میدان بیایند و پرستاران را به هم مشغول نکنند.
 
امروز
وزارت بهداشت باید ضمن پاسخگویی به دلیل رد صلاحیتهای گسترده؛ به پنج پرسش اساسی پرستاران پاسخ دهد:
۱. چه کسی مانع اجرای قوانین پرستاری، منویات مقام معظم رهبری و دستورات رئیس جمهور محترم است؟
۲. چه کسی طرح بهیاری دوساله را در مجلس و وزارت پیگیری می‌کند؟ (ارتجاع آموزشی)
۳. چه کسی ماده ۶۹ قانون برنامه هفتم (برای نابود کردن قانون ارتقا بهره وری) را به مجلس برده است؟
۴. چه کسی ‌باعث حذف نیروهای طرحی و تمدید طرح ایام کرونا از قانون ساماندهی کارکنان دولت شد؟
۵. چه کسی آیین نامه بازتوزیع مورد اتفاق و امضا شده بین وزارت و سازمان (که حدود یکسال پیش امضا شد) را کنار گذاشته و رویه های ضد قانون تعرفه گذاری واقعی را بدون عمل به توافقات به گونه ای پیش می‌برد که پرستاران را از اصل قانون متنفر کند؟
 
لذا مجدداً به طور رسمی از شخص محترم وزیر بهداشت و معاونین محترم ایشان دعوت می‌گردد تا در هر زمانی و هر فضایی (بخصوص در رسانه ملی)، به مناظره منصفانه و قانونی پیرامون مباحث فوق و سایر مسائل روز جامعه پرستاری با نمایندگانی از هیأت رئیسه این سازمان بپردازند.
 
در پایان از اعضای هیأت نظارت مرکزی بدلیل رفتار منصفانه‌شان در اصلاح روند رد صلاحیت بالغ بر صد نفر از بهترین معتمدین جامعه پرستاری در سطح کشور تقدیر می‌شود و امیدواریم تعداد باقی مانده نیز با محوریت قانون تایید شوند.
 
سازمان نظام پرستاری کشور


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: