1401/11/27٠٩:٠٢

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در برخی بیمارستان‌های نیروهای مسلح اجرا نشده است

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در برخی بیمارستان‌های نیروهای مسلح اجرا نشده است

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری کشور از اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در برخی بیمارستان‌های نیروهای مسلح انتقاد کرد و گفت: امیدواریم این قانون با هماهنگی‌های بیشتری که انجام خواهیم داد، عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، حمیدرضا عزیزی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پرستاری در نشست هم‌اندیشی رئیس کل سازمان نظام پرستاری با مدیران پرستاری نیروهای مسلح اظهار کرد: اهمیت و نقش پرستاری در بحران ها و جنگ ها بیش از پیش نمایان می شود و در همین راستا و با مطالعه تاریخچه پرستاری به ویژه در قرن نوزدهم و در جنگ کریمه شروع پرستاری نوین در دنیا را داریم و در جنگ های جهانی و در شرایط فعلی هم بحران کوید؛ این نقش و سیمای حرفه ای نمود بیشتری پیدا کرد و اوج این هنرنمایی و نقش آفرینی در طول تاریخ در حادثه عظیم بشریت یعنی وقایع کربلا بود که بزرگ پرستار جهان اسلام حضرت زینب کبری (س) آن را نشان داد.
 
عزیزی بیان داشت: جمعیت قابل توجه ای از پرستاران شاغل در کشور در بخش های مختلف نیروهای مسلح فعالیت می‌کنند. پرستاری در بیمارستان های میلیتاری با بیمارستان های سیویل شرایط خاص و متفاوتی دارد و این عزیزان که در سازمان های مختلف نیروهای مسلح و شرایط چندگانه شاغل هستند و به دلیل انجام خدمت در حوزه پرستاری نظامی و مراقبت های مربوطه و حضور در بحران‌های مختلف مانند خدمات مردم یاری، سیل، زلزله و ... نیاز به نگاهی ویژه دارند.
وی افزود:‌ یکی از اولویت‌های ما همین مسئله بوده که به همکاران در حوزه نیروهای مسلح توجه ویژه‌ای داشته باشیم. اکنون وظیفه ما به عنوان مدیران پرستاری این است که با همکاری یکدیگر مشکلات همکاران خود را رفع کنیم.
معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری ادامه داد: در اجرای قوانینی از جمله قانون ارتقای بهره‌وری در نیروهای مسلح، مشکلات و عقب‌ماندگی‌های بسیاری وجود داشت و هنوز هم در بسیاری از سازمان‌ها این قانون اجرا نمی‌شود، اما در این دوره با حضور شخصیت‌های برجسته در راس سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت، شاهد این هستیم که اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، در برخی از بیمارستان‌های نیروهای مسلح شروع شده است و یا در آستانه شروع شدن است؛ البته این قانون در برخی بیمارستان‌ها اجرا نشده که امیدواریم با هماهنگی‌های بیشتر، بتوانیم اجرای این قانون را عملیاتی کنیم.
 
معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری به همکاری و همراهی بسیار خوب اداره بهداشت، امداد و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و کارگروه پرستاری این مجموعه برای رفع مشکلات پرستاران شاغل در ارتش، سپاه، فراجا و ودجا اشاره کردند و افزودند امیدواریم با برگزاری چنین نشست هایی قدم های مثبتی برای حل چالش های همکاران شاغل در حوزه نیروهای مسلح بر داریم.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: