1402/06/05١٥:١٠

دکتر یزدان‌نیک تشریح کرد؛

جزئیاتی از حضور سازمان نظام پرستاری در کنگره ICN در کشور کانادا

جزئیاتی از حضور سازمان نظام پرستاری در کنگره ICN در کشور کانادا

معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور جزئیاتی از حضور سازمان نظام پرستاری در کنگره ICN که چندی پیش در کشور کانادا برگزار شد، را تشریح کرد.

دکتر احمدرضا یزدان‌نیک معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: کنگره بین المللی ICN به عنوان بزرگ‌ترین رخداد جهانی پرستاری معمولاً هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. امسال این کنگره  از یکم تا پنجم جولای در مونترال کانادا با شرکت ۶۲۰۰ نفر از ۱۴۸ کشور دنیا برگزار شد.
 
وی افزود: در حاشیه این کنگره ۵ روزه، نشست شورای نمایندگان کشورهای عضو ICN با شرکت حدود ۳۰۰ نماینده از ۱۴۸ کشور دنیا برگزار شد. این کنگره بزرگ علمی معمولا هر دو سال یک بار به صورت حضوری و با برنامه های جنبی برگزار می‌شود، اما در سال ۲۰۲۱ میلادی به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی برگزار شد و امسال پس از ۴ سال مجددا به صورت حضوری برگزار شد.
 
معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: شعار امسال کنگره "پرستاران با هم نیرویی برای سلامتی دنیا" بود و سازمان نظام پرستاری ایران نیز بعد از یک وقفه چند ساله در این نشست شرکت کرد و بنده افتخار داشتم به عنوان نماینده سازمان نظام پرستاری کشور و به عبارتی، تنها نماینده کشور در اجلاس دو روزه شورای نمایندگان سازمان‌های پرستاری دنیا و  کنگره ICN 2023 شرکت کنم.
 
عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: در  اجلاس شورای نمایندگان، قانون ICN مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت و به تصویب شورا رسید، اجلاس شورای نمایندگان فرصتی برای تبادل تجارب و آشنایی با وضعیت و چالش های پرستاری کشورهای دیگر بود. ما هم از این فرصت برای شناساندن پرستاری ایران و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل آن به دنیا استفاده کردیم؛ همچنین در این اجلاس کارکاهی برای انتقال تجارب نمایندگان به منظور حل چالش های جهانی حرفه پرستاری برگزار  شد. 
 
وی اضافه کرد: در پایان این برنامه دو روزه، مراسم افتتاحيه کنگره برگزار شد و این مراسم با رژه نمایندگان کشورهای شرکت کننده همراه بود. 
 
دکتر یزدان نیک خاطرنشان کرد: در برنامه پنج روزه کنگره چندین سخنرانی اصلی توسط  صاحبنظران پرستاری دنیا و صدها سخنرانی حضوری و  ارایه پوستر الکترونیکی و  کارگاه های آموزشی مختلف برگزار شد. 
در مراسم اختتامیه نیز فنلاند به عنوان میزبان بعدی کنگره سال ۲۰۲۵ معرفی و از نشان جدید ICN نیز رونمایی شد.
 
معاون فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه سطح پرستاری ما در ایران بسیار بالاست  ولی نیازمند ارتباطات بین المللی قویتری هستیم؛ یادآور شد: بسیاری از پرستارانی که از ایران مهاجرت می‌کنند، کشور مقصدشان کاناداست و به راحتی در آنجا مشغول به کار می‌شوند؛ در این کنگره جمعیت زیادی از پرستاران کشورهای مختلف حضور داشتند، لازم است ما نیز  با اعزام  پرستاران به چنین کنگره‌هایی وجه بین المللی خود را ترمیم کنیم، حضور ما در این کنگره می‌تواند ارتباط بین المللی ما را با سایر کشورها حفظ و به تقویت این ارتباطات کمک کند تا پرستاران ما نیز از  فرصت های علمی فرهنگی و آموزشی استفاده کنند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: