1402/09/22١٥:٠٢

تصاحب صندلی یا خدمت به پرستاران؟

تصاحب صندلی یا خدمت به پرستاران؟

رئیس هیأت‌مدیره نظام پرستاری شاهرود در یادداشتی نوشت: در انتخاب اعضای شورای عالی نظام پرستاری، اولویت باید خدمت‌رسانی به جامعه پرستاری باشد و افراد انتخابی نباید به منافع شخصی یا تصاحب صندلی اهمیت بدهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، اسماعیل شریعتی رئیس هیأت‌مدیره نظام پرستاری شاهرود در یادداشتی نوشت: در انتخاب اعضای شورای عالی نظام پرستاری، اولویت باید خدمت‌رسانی به جامعه  پرستاری باشد و افراد انتخابی نباید به منافع شخصی یا تصاحب صندلی اهمیت بدهند. این افراد نباید از جمله کسانی باشند که به دنبال تصاحب صندلی و کرسی هستند؛ بلکه باید از بدنه پرستاری بیمارستان‌ها انتخاب گردند تا به صورت واقعی مشکلات جامعه از جمله شیفت‌های شبانه، اضافه کاری و عدم پرداخت حقوق قانونی پرستاران را درک نموده و راهکارهای مؤثری برای حل آن‌ها ارائه دهند. نه تنها نباید این افراد در داخل بدنه وزارت بهداشت حضور داشته باشند، بلکه باید از آن جدا گردند تا به عنوان نمایندگان واقعی پرستاران، درک بهتر و واقع‌بینانه‌ای از مشکلات داشته باشند و به بهبود وضعیت حرفه‌ای پرستاری در کشور کمک نمایند.
 
از دیگر سو، سؤال اینجاست که افرادی که پست‌های سازمانی دارند و در صندلی‌های وزارتخانه مشغول به خدمت هستند، چرا به فکر تصاحب صندلی‌های شورای عالی هستند؟ این دوستان در شرایط موجود جامعه پرستاری که توانایی نفوذ و‌ حل مشکل را داشتند، چرا راه‌حل مناسبی را پیدا نکردند و انجام ندادند؟ آیا صندلی‌های شورای‌عالی صندلی‌های متفاوتی با وزارتخانه است؟ این افراد باید پیش از تصمیم به تصاحب صندلی‌های شورای‌عالی، آورده‌ها و اقدامات خود را (به‌ویژه نقدهای وارده از سوی پرستاران را) در شرایط فعلی و در پست‌های سازمانی مورد بررسی قرار دهند.
 
همچنین، همکاران گرامی نمایندگان آراء مجمع شورای عالی باید به یاد داشته باشند که پشت رأی آن‌ها پرستارانی قرار دارند که در حال خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران می‌باشند و دفاع از حق آن‌ها برای ما واجب است. لذا انتخابات باید جهت ارتقاء وضعیت پرستاران باشد، نه جهت تقویت ارکان موجود در صندلی‌های قدرت که به شورای عالی چشم دوخته‌اند.
 
در انتها از شما همکاران گرامی درخواست دارم  آگاه و به دنبال حق باشید، نه به دنبال افرادی که با حضورشان و با نفوذ بر شورای‌عالی نظام پرستاری و در نهایت ریاست سازمان، شرایط سخت فعلی پرستاران را تحت‌الشعاع بیشتر قرار خواهند داد.
 
و من‌الله التوفیق 


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: