1402/09/26١٩:٣٢

رئیس شورای‌عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

دخالت برخی گروه‌ها با تهدید و تماس در انتخابات شورای‌عالی نظام پرستاری

دخالت برخی گروه‌ها با تهدید و تماس در انتخابات شورای‌عالی نظام پرستاری

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، گفت: ما در جمع پرستاران هستیم و از تماس‌ها و تهدیدهایی که توسط برخی افراد و گروه‌ها برای دخالت در انتخابات شورای‌ عالی نظام پرستاری انجام می‌شود، اطلاع داریم.

شمس‌الدین شمسی رئیس شورای عالی نظام پرستاری نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، گفت: در روزهای آتی انتخابات شورای عالی نظام پرستاری را پیش رو داریم، اما اینگونه که پیداست برخی از افراد صاحب قدرت و منصب از طریق تهدید و تطمیع فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که انتخابات به‌گونه‌ای ناسالم رقم بخورد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: این تهدید و تطمیع‌ها، راه به جایی نخواهد برد، زیرا پرستاران هوشیار به این مسائل هستند، اما ما از مسئولان نظارتی و اجرایی انتخابات شورای عالی نظام پرستاری درخواست داریم که از دخالت‌هایی  که امکانش هست رخ دهد، تا سلامت انتخابات را زیر سؤال ببرد، پیشگیری‌ کنند.

شمسی افزود: پیشگیری کردن از بروز برخی از خطاها به مراتب بهتر از این است که بعدا بخواهیم این قبیل اشتباه‌ها را رفع کنیم، زیرا ممکن است افرادی که قدرت و اختیار دارند و می‌توانند تهدید و تطمیع کنند، برای مثال تهدید از دست دادن مسئولیت و مدیریت‌ها، یا برعکس، وعده دادن پست و مسؤلیت و با این روش‌ها، فضای سالم انتخابات را خدشه‌دار کنند.

وی بیان کرد: ما در جمع پرستاران هستیم و اطلاع دقیق از تماس‌ها و تهدیدهایی که توسط برخی افراد و گروه‌ها برای دخالت در انتخابات شورای‌ عالی نظام پرستاری انجام می‌شود، داریم، لذا از مسئولان و ناظرین انتخابات انتظار داریم روش‌ها و راه‌هایی را در روز برگزاری انتخابات پیش‌بینی کنند تا جامعه پرستاری دغدغه‌ای نسبت به صحت انتخابات نداشته باشد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: این روزها می‌شنویم که به افراد بیان می‌کنند اگر می‌خواهید در سمت‌ها و مسئولیت‌های خود باقی بمانید و یا مسئولیتی می‌خواهید و... باید از برگه رأی خود عکس بگیرید و به ما نشان دهید تا مطمئن باشیم به افراد مدنظر ما رأی داده‌اید.

شمسی افزود: در این خصوص باید تدابیری اندیشیده شود که به هیچ‌وجه امکان عکس گرفتن از برگه رأی وجود نداشته باشد، در واقع ناظران و مجریان انتخابات نیاز است تدابیری در نظر بگیرند که افراد رأی‌دهنده، تلفن همراه و یا وسیله عکاسی در سالن انتخابات همراه نداشته باشند و کاملاً رأی‌های خود را محرمانه و به دور از انظار دیگران نوشته و در صندوق رأی بیندازند.

وی افزود: مباحثی که این روزها باعث ناراحتی جامعه پرستاری می‌شود و اعتماد جامعه پرستاری و کسانی که در ارتباط با پرستاران هستند را از بین می‌برد، وجود دخالت در انتخابات شورای عالی نظام پرستای است، البته این موضوع نه تنها باعث بی‌اعتمادی به انتخابات شورای عالی پرستاری می‌شود، بلکه ممکن است باعث بی‌اعتمادی نسبت به سایر انتخابات برگزار شده در کشور نیز شود، لذا ضروری است، اقدامات لازم جهت ایجاد اعتماد در جامعه پرستاری انجام شود.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری بیان کرد: متأسفانه دخالت در انتخابات باعث ایجاد القاء حس منفی در جامعه می‌شود، سازمان نظام پرستاری خواستار برگزاری یک انتخابات صحیح و سالم است.

شمسی در پايان خاطرنشان کرد: صحت و سلامت انتخابات شورای عالی نظام پرستاری، مهمترین درخواستی است که جامعه پرستای از مسئولان انتظار دارند تا پرستاران، رؤسای هیأت‌مدیره‌ها، نماینده مجمع‌ نمایندگان و جامعه پرستاری خودشان تصمیم بگیرند تا منتخبین شورای عالی پرستاری، منتخبین واقعی آنان باشند.

 


 
نسخه چاپي

 

کاربر مهمان
1402/09/27 23:26
0
1
یعنی حتی یک نظام پرستاری رو هم نمیگذارند آزادانه اداره کنیم همیشه سر بعضیا که میدونیم کیا هستن باید توی تمام کارهای پرستارا باشه تا مبادا خلاف میل شون عمل بشه و خدای نکرده تعرفه و کارانه و شرح وظایف پرستاران به ضرر اونا تموم بشه
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: